Telegram досяг 900 млн користувачів. Засновник платформи Дуров розглядає можливість IPO

Месенджер Telegram має 900 млн користувачів і наближається до прибутковості, повідомив засновник Павло Дуров в інтервʼю Financial Times. Додаток для обміну повідомленнями заробляє сотні мільйонів доларів на рекламному бізнесі.

Ключові факти

  • За словами Дурова, Telegram перетворився на один із найпопулярніших у світі додатків для соціальних мереж, отримавши «сотні мільйонів доларів» доходів після впровадження послуг реклами та передплати преміум-класу два роки тому.
  • «Ми сподіваємося стати прибутковими наступного року, якщо не цього», – сказав засновник у своєму першому публічному інтервʼю з 2017 року. Він додав, що платформа має 900 млн активних користувачів на місяць порівняно з 500 млн на початку 2021 року.
  • Дуров, який повністю володіє Telegram, сказав, що компанії «запропонували оцінку в $30 млрд» від потенційних інвесторів, включаючи «глобальні технологічні фонди», але він виключив можливість продажу платформи, поки вона вивчає майбутнє первинне публічне розміщення акцій.
  • «Основна причина, через яку ми запустили монетизацію, полягає в тому, що ми хотіли залишитися незалежними», – сказав він. 

Контекст

За час великої війни третина українців звикла читати новини в Telegram. Топові канали мають понад 1 млн підписників і обганяють традиційні медіа. Хоч здебільшого канали анонімні, а якість новин інколи сумнівна, доходи власників найбільших мереж можуть сягати $1 млн на місяць. Як працює цей бізнес – у матеріалі Forbes Ukraine.

Від початку березня власники каналів у Telegram можуть отримувати фінансову винагороду, повідомив Дуров. За його словами, канали в Telegram генерують 1 трлн переглядів щомісяця. Власники каналів почали отримувати 50% доходу, який Telegram отримує від показу реклами на цих каналах.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *