Уряд Польщі планує взяти під особливий контроль ділянки доріг, що ведуть у бік пунктів пропуску на кордоні з Україною. Гуманітарні та військові вантажі мають йти в Україну безперешкодно. Про це заявив голова польського уряду Дональд Туск на пресконференції 22 лютого, передає Польське радіо.
📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.
Ключові факти
- Одним із завдань польського уряду є повне розблокування кордону для військової та гуманітарної допомоги, що прямує до України, наголосив Туск.
- «Забезпечити на 100% пропуск військової допомоги, техніки, боєприпасів, гуманітарної та медичної допомоги, що слідує в Україну», – сказав він.
- Туск зазначив, що уряд внесе до списку критичної інфраструктури ПП на кордоні з Україною та прилеглі ділянки автотрас і залізничних шляхів. Він запевнив, що це справа «кількох найближчих годин».
- Премʼєр також сказав, що польська сторона продовжить переговори і з Україною, і з ЄС, щоб довести до них її позицію.
- Туск також зазначив, що необхідності в його зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським на кордоні немає.
Контекст
Вранці 20 лютого польські фермери розпочали загальний страйк, блокуючи майже у 200 місцях по всій країні дороги, ключові вузли комунікацій і ПП на кордоні з Україною. Поблизу ПП «Медика – Шегині» протестувальники перекрили залізницю та розсипали збіжжя із зерновозів. Також на пункті перетину кордону «Рава-Руська – Гребенне» польські протестувальники зупинили пасажирський автобус.
Українська влада вже поінформувала Єврокомісію про ситуацію з блокуванням українського кордону, зокрема, про блокування пасажирського руху й висипання зерна з товарного поїзда. Президент Польщі Анджей Дуда сподівається, що протест польських фермерів на кордоні з Україною вдасться зупинити завдяки переговорам, як це було під час мітингів перевізників. За його словами, зараз відбуваються переговори між польським урядом і фермерами, а також профспілками, для того щоб розблокувати кордон.
Чого хочуть польські фермери від ЄС та власного уряду і до чого тут Україна, читайте в матеріалі Forbes.
21 лютого президент Володимир Зеленський звернувся до уряду Польщі та Європейської комісії із закликом провести переговори на кордоні через протести польських фермерів. Президент Польщі Анджей Дуда підтримав ідею щодо зустрічі урядів з представниками Єврокомісії, повідомив держсекретар Канцелярії президента Польщі Анджей Дера.