Як потрібно пікірувати розсаду петунії: корисні поради

Грамотне пікірування розсади з дотриманням усіх правил — важливий етап під час вирощування петунії. Це гарантія успішного розвитку саджанців, інтенсивного зростання і рясного квітнення. Розберемося, як насправді потрібно пікірувати ці квіти, інформує Ukr.Media.

Вчасне пікірування

Зазвичай рослину починають пікірувати через 3 тижні після сходів, коли утвориться перше повноцінне листя. За допомогою маленьких ножиць або нігтів у розсади прибирають маківку. У цей момент порушується точка зростання. Тепер бічні пагони почнуть більш активно розвиватися, а нові — прокльовуватися.

Дозволяється повторення такої процедури кілька разів у міру появи паростків, за рахунок чого утворюється багато гілочок, які вкриються яскравими квітами.

Імуностимулятор до пікірування

Якщо насіння петунії вирощувалося у гарному родючому ґрунті і були створені відповідні умови для сходів, то можна не замислюватися про застосування підживлень.

Якщо сіянці позбавлені сил через погане освітлення, некомфортну температуру і недостатню вологість, то необхідно за тиждень до запланованого пікірування обробити рослини імуностимулятором. З цим завданням чудово можуть впоратися такі препарати, як "Епін", "Циркон" або НВ-101. Підгодівля допоможе розсаді перенести несприятливі умови без наслідків.

Однаковий ґрунт

Ідеально, якщо вегетаційний період сіянців протікатиме у ґрунті з однаковим хімічним складом, як у ємностях для розсади, так і просто неба у клумбі. Це допоможе зберегти розсаді сили і не витрачати їх на адаптацію.

Петунія особливо вимоглива до якості субстрату:

Кислотність

Норма у межах 5,5-7 рН, але навіть незначні відхилення від цих значень сприятимуть витягуванню саджанців.

Повітропроникність

Щоб підвищити пухкість ґрунту, потрібно додати до нього кокосовий субстрат, вермикуліт або агроперліт.

Дотримання цих нескладних умов — запорука вдалої адаптації після пікірування розсади.

Пікірування лише здорових паростків

На нове місце слід пересаджувати лише здорову розсаду. Тому важливо перед пікіруванням уважно її оглянути. Сильне ураження надземної частини говорить про те, що у рослини немає шансів на виживання і її рекомендується викинути. Якщо постраждала підземна частина, тоді зіпсовану ділянку коріння просто вкорочують.

Найпоширеніша причина погіршення стану кореневої системи — надмірний полив. Однак у молодих петуній більше шансів відновитися і радувати свого власника.

Обережне переміщення

Будь-яка розсада потребує дбайливого ставлення. Але петунія, на відміну від інших рослин, дуже болісно сприймає навіть незначні механічні пошкодження.

З цієї причини під час пікірування краще скористатися мініатюрним совочком або невеликим дерев'яним кілочком, яким зручно підкопувати розсаду з усіх боків. Адже витягування сіянців повинно виглядати як повільне розхитування, за якого рослину піднімають. Грубі і різкі ривки розсади знизу вгору є неприпустимими.

Перш ніж розпочати пікірування петунії, слід полити розсаду, щоб зберегти навколо кореневої системи грудку ґрунту. Для полегшення процесу пікірування сіянці можна притримувати руками, захоплюючи їх пальцями біля основи надземної частини.

Прищіпування під час пікірування

Щоб сформувати пишний кущ петунії, на якому буде багато пагонів з квітами, важливо своєчасно провести прищіпування. Для цього саджанець виймають з індивідуальної ємності і вкорочують надто розвинену кореневу систему. Дозволяється періодично прищіпувати кінчик основного корінця у кожного сіянця, щоб збільшити зростання бічних супутніх корінців.

Якщо говорити про прищіпування надземної частини, то з пікіруванням її не поєднують, тому що у рослини мають сформуватися 2-3 пари повноцінних листочків.

Створення умов для адаптації

Ідеальним часом для пікірування розсади буде похмурий день або пізній вечір. Інакше рослини швидко стануть слабкими від надлишку яскравого сонячного світла.

Коли процес пікірування вже завершений, перші дві доби петунії повинні провести у затіненому місці. І лише після цього розсаду розташовують під фітолампами, які продовжують світловий день до 14-16 годин на добу. Температура повітря повинна прогрітися до +20-22° С. Страшний ворог сіянців — протяг, який їм протипоказаний. А ось до вологості особливих вимог немає.

Розсаду, яка вдало пройшла пікірування, рясно поливають у міру підсихання верхнього шару ґрунту до 1,5 см. Вода повинна бути кімнатної температури, а також попередньо відстояною. Головне — не шкодувати рідини, а все зайве вийде через дренажні отвори.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *