Цих кількох небезпечних рослин не має бути у вас вдома

Всі знають про користь домашніх рослин: вони очищають повітря, прикрашають приміщення, ароматизують його і навіть сприяють більш якісному сну. Однак слід уважніше підходити до вибору рослинності для будинку, адже деякі квіти можуть бути небезпечні для здоров'я — вашого, ваших дітей і вихованців, інформує Ukr.Media.

Експерти перерахували п'ять найшкідливіших кімнатних рослин.

Олеандр

На цю ніжну рослину з рожевими квітками приємно дивитися, але вона "надзвичайно токсична" як для людей, так і для домашніх тварин.

Є дані про смерть дорослих від вживання в їжу одного маленького листа. Діти більш сприйнятливі, їх слід тримати подалі [від олеандра], — попереджають експерти. Крім самого сумного результату, олеандр може викликати аритмію, запаморочення, тремор у людей, блювоту і похолодання кінцівок у тварин.

Хороші новини: якщо не вживати олеандр в їжу, він нешкідливий. Саме тому його краще тримати в будинку, де немає маленьких дітей або домашніх вихованців, які можуть ненароком проковтнути листя або квітки небезпечної рослини.

Каладіум

Ця рослина також відома як "слоняче вухо" або "ангельське крило" і вважається токсичною для людей і тварин при жуванні і/або проковтуванні.

Симптоми у людей — хворобливе печіння і набряк язика, губ і горла. У гірших випадках — закупорка дихальних шляхів і летальний результат. У кішок і собак симптоми можуть включати блювоту, похитування, мимовільне струшування головою, підвищене слиновиділення і задуха.

Потос

Потос також часто називають диявольським плющем. І хоч ця рослина — одна з кращих для видалення домішок з повітря, вона також токсична при ковтанні або пережовуванні. Правда, в невеликих кількостях вона викликає лише легке нездужання, але якщо хтось раптом вживе в їжу багато листя потосу, наслідки будуть серйозними.

У людей отруєння цією рослиною буде виражатися в печії і набряку рота, подразненні шкіри, блювоті і діареї. У домашніх тварин теж може бути набряк пащі, а крім нього — утруднене дихання і розлад шлунка.

Спатифілум

Спатифілум — одна з найпопулярніших кімнатних рослин, проте вона ж вважається одною з найнебезпечніших. Хоча Спатифілум є відмінним очищувачем повітря і ідеально підходить для квартир з невеликою кількістю світла, він може привести до смерті, якщо його проковтнуть люди або тварини, — застерігають експерти.

При більш сприятливому результаті у людини можуть спостерігатися задуха, труднощі з промовою і ковтанням, нудота і діарея. У тварин — надмірне слиновиділення, відсутність апетиту і блювота.

Філодендрон

Філодендрон досить простий у вирощуванні і догляді, проте він містить кристали оксалату кальцію, отруйні для людей і тварин.

У людей проковтування невеликої кількості листя матиме легкі побічні ефекти, включаючи стандартні симптоми інтоксикації (нудота, головний біль, слабкість) і дерматит. Однак, за словами фахівців, в рідкісних випадках отруєння філодендроном призводило до летального результату у дітей.

Набагато більш серйозний вплив рослина надає на домашніх тварин, зокрема — на кішок. У них можуть спостерігатися спазми, судоми, болі і набряки.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *