Ніжний адіантум: як виростити популярну папороть, та який догляд їй потрібен

Якщо ви шукаєте симпатичну і тіньовитривалу рослину, то папороті адіантуми ідеально підходять для цієї ролі, інформує Ukr.Media.

Найпопулярніші з адіантумів — Фарлеанский (ніжний), Радді (клиновидний), мілковолосяний і Венерине волосся. Вибір за вами, але пам'ятайте: найбільш привабливим вважається адіантум ніжний, а найпростішим для вирощування — адіантум Радді.

Тонкі міцні стебла (вайи), ніжне листя і витончена будова робить адіантум неймовірно привабливим. Його ажурні вайи, довжиною до 50 см, відходять від розташованого в землі кореневища. Темно-коричневі черешки листя мають блискучий лаковий відлив, а саме листя перистоскладне і з асиметричними часточками. Крапельки води, що потрапляють на поверхню листя, стікають, але не змочують його. Можливо, через цю особливість рослина і отримала свою назву, адже з грецької мови вона так і перекладається — "не змочувати".

Усі види цієї витонченої папороті прекрасно себе почувають у далеких куточках кімнат, де їх не дістають прямі сонячні промені. Будь-який з адіантумів дуже чутливий до протягів, пилу, тютюнового диму і всіляких кухонних випарів.

Купуючи цю папороть, майте на увазі, що ця рослина не для кухні і не для вітальні, їй більше підійде тераріум або затінений зимовий сад. Тіньолюбний адіантум потребує тепла і вологого повітря. Адже численні види цієї витонченої невисокої папороті населяють практично всі тропічні і субтропічні області земної кулі. Щоб рослина не страждала, потрібно обов'язково дотримуватися особливого температурного і водного режиму рослини. Наприклад, температуру повітря підтримувати на постійному рівні: + 20…+ 23° С.

Запорукою успіху вирощування адіантума є ще й чітка регулярність і дозування поливу рослини, причому температура води при поливі повинна бути трохи вище кімнатної. Разом з тим і заливати рослину не варто, адже коріння від цього можуть просто згнити. Для затримки в ґрунті вологи, а також щоб скоротити її випаровування, корисно мульчувати поверхню ґрунту торфом, гравієм або мохом сфагнумом. Можна використовувати мох сфагнум. Він не лише оберігає субстрат від пересихання, але і вбирає в себе токсичні солі, що призводить до меншого накопичення солей у ґрунті.

При цьому і рослина може довше обходитися без пересадки, а ось мох потрібно міняти щороку. Для підвищення вологості щодня або через день обприскуйте адіантум. Підгодовуйте один раз на місяць мінеральним добривом (за інструкцією).

Адіантум погано переносить пересадку, тому пересаджуйте рослину, коли горщик стає явно тісним. Для цієї рослини не підходить магазинний ґрунт для папоротей, він занадто кислий, адже цей вид папороті в природі часто росте на вапнякових скелях, а значить, для нього більше підходить нейтральний або слаболужний ґрунт. Для дорослого екземпляра готуйте ґрунтову суміш з готового субстрату для пальм, суміші подрібненої соснової кори, вугілля і піску і нарізаного сфагнуму (2:1:0,5). На дно глибокого кашпо насипте шар дренажу висотою не менше 2 см. Розмножується адіантум в основному діленням куща, але робити це потрібно з обережністю, інакше можна травмувати ніжні коріння рослини.

Можна почути, що адіантум можна розмножити і спорами. Спори сіють у ємність із ґрунтом, а потім ставлять ємність у піддон з водою, така процедура зазвичай замінює полив.

Через сухість повітря, переохолодження коренів, пересушування ґрунту дрібні сегменти листя швидко підсихають і згортаються, а потім адіантум узагалі може скинути листя. Тоді доведеться сухі вайи зрізати дощенту, а потім горщик з рослиною поставити в теплу воду для прогрівання кореневої системи і зволоження ґрунту. Після появи пагонів перенесіть горщик з адіантумом у тепле місце і тепер дбайливо доглядайте за ним, намагаючись уникнути минулих помилок.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *