АМКУ дозволив МХП створити спільне підприємство із саудівською Desert Hills Veterinary

Антимонопольний комітет 14 березня дозволив найбільшому українському виробнику курятини МХП створити спільне підприємство із саудівською компанією. Агрохолдинг Юрія Косюка планує будівництво птахофабрики, інкубатора і комбікормового заводу у Саудівській Аравії.

Ключові факти

  • Дозвіл на створення спільного підприємства у місті Ер-Ріяд отримали компанії Desert Hills Veterinary Services Company Limited (Саудівська Аравія) і кіпрська MHP SE, йдеться в рішенні АМКУ.

МХП

МХП – провідний виробник курятини в Україні. Холдинг контролює всі етапи виробництва курятини: від вирощування зернових та олійних культур, виробництва комбікормів до виробництва інкубаційних яєць і вирощування поголівʼя, переробки, збуту, дистрибуції та продажу мʼяса птиці.

МХП посідав восьме місце рейтингу «100 найбільших приватних компаній України» за 2021 рік, який склав Forbes. Власник – Юрій Косюк, загальна кількість працівників – 30 000. Торгові марки МХП – «Наша Ряба», «Легко», «Бащинський».

Чистий прибуток агрохолдингу МХП за девʼять місяців 2023 року досяг $122 млн порівняно зі збитком у $269 млн за аналогічний період минулого року, виторг зріс на 22% і становить $2,3 млрд проти $1,9 млрд у 2022-му.

Читати більше Згорнути

Контекст

Минулого року МХП уклав акціонерну угоду про створення спільного підприємства з Desert Hills Veterinary, «донькою» Tanmiah Food Company – провідного постачальника мʼяса птиці та іншої мʼясної продукції на Близькому Сході.

МХП заявляла, що це партнерство дасть змогу DHV і MHP інвестувати понад 200 млн саудівських ріалів (понад $50 млн) у фермерські господарства з потужністю понад 1 млн батьківських стад, які вироблятимуть приблизно 175 млн інкубаційних яєць за рік, в сучасний інкубатор і комбікормовий завод для птиці.

МХП називає метою нового партнерства «подальший розвиток диверсифікації та зростання на міжнародному рівні». DHV належатиме 55% акцій, а МХП – 45% акцій в СП.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *