Міністерство сільського господарства Литви відкинуло звинувачення, ніби через країну здійснюється експортний транзит українського зерна до Польщі.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Delfi з посиланням на заяву відомства.
«Звинувачення в тому, що українське зерно, яке проходить через Литву, експортується до Польщі як литовське, необґрунтовані», – зазначили у Мінсільгоспі.
Стосовно акції польських фермерів на кордоні з Литвою зазначається, що загальний транспортний потік блокуватися не буде.
«Усі транспортні засоби, що прибувають з Литви, просуватимуться звичайною смугою руху. Вся великовантажна/вантажна техніка буде направлена на майданчик/рукав з правого боку, перевірятимуться документи на вантаж, що перевозиться зазначеними транспортними засобами», – йдеться у коментарі міністерства.
Уточнюється, що акція протесту польських фермерів на кордоні з Литвою запланована на п'ятницю об 11:00. Опівдні її організатори проведуть пресконференцію.
Читайте також: Україна відкрита до діалогу, щоб зняти занепокоєння польських фермерів і перевізників – Стефанчук
Як повідомляє литовський мовник LRT, частково блокуватиметься прикордонний перехід «Будзисько – Калварія». Акція триватиме з 1 березня протягом тижня. Спочатку планувалося організувати повну блокаду прикордонного пункту, але вдалося домовитися, що вона буде лише частковою.
У четвер вечері представник польських фермерів Кароль Печинський після зустрічі з прем'єр-міністром Дональдом Туском заявив, що анонсована блокада відбудеться, оскільки домовленості не було знайдено. Обговорення проблеми продовжиться найближчими днями.
Прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте висловила думку, що дії польських фермерів з перекриття кордону «дуже схожі на спроби Кремля посварити двох найбільших прихильників України».
Читайте також: Кулеба – європейським урядам: Треба чесно поговорити з фермерами, а не звинувачувати Україну
Перед тим глава литовського МЗС Габріелюс Ландсбергіс сказав, що акції польських фермерів нагадують «певні гібридні операції, які активно експлуатуються російською пропагандою».
Як повідомляв Укрінформ, з 9 лютого на території Польщі біля кордону з Україною тривають акції протесту фермерів на дорогах, які ведуть до пунктів пропуску. Головними вимогами протестувальників є заборона імпорту української агропродукції і відмова Польщі від Європейського зеленого курсу. За цей час сталася низка провокацій, зокрема висипали зерно з вагонів та вантажівок.
У понеділок польські аграрії також «попереджально» блокували кордон з Німеччиною у населеному пункті Свєцко.