Квіти в приміщеннях є прекрасною альтернативою живій природі навколо нас. Домашні рослини у вазонах радують око. Але не тільки: до того ж вони виконують важливі функції. Наприклад, очищають повітря. Багато рослин пов'язують з різними прикметами і повір'ями. Тому якісь розводять з задоволенням, а інші віддають перевагу в будинку не тримати, інформує Ukr.Media.
Ми розповімо про найбільш популярні кімнатні рослини.
Азалія
Чудова рослина, квітуча ніжно-рожевим кольором. Азалія не любить спеки. Тому для неї краща температура навколишнього середовища +19°С — +22°С влітку, а в зимовий період для неї достатня температура +12°С +13°С. Азалія любить вологість. Тому квітникарі радять щедро поливати її влітку і середньою кількістю води взимку. Ця рослина вимагає систематичного обприскування пульверизатором. Азалію рекомендується щорічно пересаджувати. В спеціалізованих торгових точках продають спеціальну ґрунтову суміш для цієї кімнатної рослини.
Каланхое
Ця кімнатна квітка є улюбленцем господинь. Вона досить невибаглива: якщо ви вибрали цю квітку, то не станете турбуватися про особливий догляд за нею. На відміну від практично всіх домашніх рослин, каланхое не боїться прямого сонячного випромінювання. Підходяща для нього температура повітря влітку коливається від +19°С до +29°С. Так що, якщо навіть літо буде дуже спекотним, є гарантія, що ваша квітка перенесе спеку безболісно.
Взимку каланхое витримує температури до +12°С. Полив рослини безпосередньо залежить від температури повітря в кімнаті: чим вона вища, тим більше цілющої вологи потрібно каланхое. Квітка пристосовується до різного рівня вологості, навіть досить низького. Пересадка рослини виробляється за потреби.
Антуріум
Ці домашні рослини мають назву «чоловіче щастя». До речі, окремі види можуть цвісти протягом усього року. При несприятливих умовах листя антуріума жовтіє, а квіти в'януть. А також він не виносить сонячної радіації, отже, квітку не можна ставити безпосередньо під сонячні промені, для неї краще розсіяне випромінювання.
Найбільш сприятливі для рослини температури повітря +20°До +30°С влітку і не нижче +16°С в холодну пору року. Антуріум не потребує обприскування. Навіть навпаки: постарайтеся, щоб вода не потрапляла на качани квіток. Рекомендована вологість повітря для квітки 40-50%. Рослина любить рясний полив. Проте слід не допускати застою рідини в піддоні.
Герань
Ця домашня рослина відрізняється своєрідним запахом, що виходить від листя. Однак квітникарі люблять герань за її невибагливість: рослина не боїться прямих променів сонця, тому господині часто влаштовують вазони з геранню на підвіконнях, засклених балконах. Чим більш сонячним буде місце для герані, тим рясніше вона зацвіте.
А також ще одним достоїнством герані є те, що вона спокійно переносить протяги і різницю температур. Підходяща температура повітря для квітки +18°- +22°С. Вологість ролі не грає. Квітникарі радять поливати герань водою температури приблизно +20°С. Але надмірно заливати її не можна, щоб запобігти загниванню кореня.
Орхідея
Останнім часом ці домашні рослини набули популярності. Але орхідея досить розпещена квітка і потребує уважного догляду. Щоб рослина рясно і тривало розквітала, корисно звернути увагу на освітлення і полив. Орхідея потребує великої кількості природного світла, але прямих сонячних променів не виносить (листя можуть отримати опік). А також орхідеї потрібна висока вологість і помірний полив (орхідею опускають коренем у воду на кілька хвилин). Пересаджують рослину тоді, коли її коренева система надмірно розрослася.
Спатіфіллум
Існує прикмета, що квітка приносить жіноче щастя. Його підносять незаміжнім дівчатам. До речі, при відповідному догляді рослина цвіте два рази в році. Отже, спатіфіллум воліє розсіяне світло або напівтемряву. На відкритому сонячному світлі його виставляти не можна: листя можуть отримати опіки.
Зимові температури повітря для спатіфіллума: +16°С +17°С. А ось відповідні літні температури: +22° — +23°С. Також квітку корисно регулярно обприскувати за допомогою пульверизатора та протирати її листя. Полив повинен бути помірним. Слід уникати висихання ґрунту, і надлишку вологи.
Фіалка
Користується особливою симпатією квітникарів. Досить невибаглива у догляді. Ставити горщики з фіалкою рекомендується в півтіні, щоб рослина не потрапляла під пряме сонячне випромінювання. Але світловий день для фіалки повинен тривати мінімум 10 годин (заповнити недолік сонця можна штучним світлом). Тоді вона буде рясно цвісти. Полив помірний — коріння фіалки не терплять зайвої вологи. Воду слід відстоювати, оскільки жорстка вода завдасть шкоди квітці.
Ці найпоширеніші домашні рослини принесуть у ваш дім затишок і красу. Досить вибрати для себе квітку, яка сподобалася, і насолоджуватися її красою і ароматом.
Джерело: ukr.media