Надходження від податку на Google зросли на 420 млн грн – – хто платить найбільше

За підсумками четвертого кварталу 2023 року компанії-нерезиденти, що надають електронні послуги, задекларували до сплати понад 2,5 мільярда гривень “податку на Google”. Вони вже перерахували до держбюджету 2,17 млрд грн з цієї суми. Відносно третього кварталу сума надходжень збільшилася на 421 млн грн.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив у Telegram. Він підкреслив, що міжнародні компанії не чекають настання граничного строку та вже сплатили понад двох мільярдів гривень податків у бюджет.

За його словами, 96 поданих декларацій забезпечать надходження до бюджету на суму 2,513 млрд грн (30,1 млн євро та $34,4 млн). Окремо Гетманцев зазначив, що сервіс сервіс з дорослим контентом OnlyFans, за надання послуг на території нашої держави у 2023 році нарахував і сплатив $1,273 млн податків. До найбільших платників податків потрапили також Google, Sony, Etsy, Apple, Meta, Wargaming Group, Netflix.

“Примітно, що міжнародні компанії не чекають настання граничного строку та вже сплатили 86% нарахованих податків – 2,17 млрд гривень”, – підсумував Гетманцев.

Що таке “податок на Google”

Нагадаємо, “податок на Google” є досить суперечливим податком, який попри критику (подорожчання сервісів для українців) остаточно прийняли  у червні 2021 року. Це ПДВ у розмірі 20%, які з 1 січня 2022 року зобов’язані сплачувати великі компанії-нерезиденти з електронних сервісів, що надаються в Україні.  Цей податок уже ввели законом від 3 червня 2021 р. “Про податок на додану вартість”. Він стосується всіх інформаційних послуг, які надаються через інтернет нерезидентами для користувачів України. До цього переліку платників податку входитимуть Google, Facebook, AppleMusic, Netflix та інші послуги, якими ви користуєтеся через інтернет, платна підписка на контент, преміум-акаунт у YouTube тощо.

Усі ці послуги надаються нерезидентами, які зареєстровані за межами України. Відповідно, досить багато грошей із цього питання не оподатковуються, а Україна хоче мати з цих доходів податки. Тому ввели податок на додану вартість 20% на всі послуги, надані українським користувачам нерезидентом”. Від сплати ПДВ звільняються лише операції з постачання послуг з дистанційного навчання через інтернет (якщо мережа використовується виключно як засіб комунікації між викладачем і слухачем) та окремі освітні сервіси.

Заздрість чи ницість: чому відома львівська мовознавиця Ірина Фаріон назвала пісню-переможицю відбору на Євробачення від Альони Альони та Jerry Heil “пісенним євронікчемством” – подробиці дивіться у відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *