Кабмін погодив продаж 92-метрової яхти Royal Romance

Кабінет Міністрів погодив продаж 92-метрової яхти Royal Romance, що належить сімʼї Віктора Медведчука та знаходиться у Хорватії. Про це 16 лютого повідомила пресслужба АРМА.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Проведення конкурсу щодо реалізації активів у вигляді рухомого майна, яке перебуває за кордоном та передане АРМА для реалізації, здійснюється за погодженням з Кабінетом Міністрів. Таке погодження сьогодні оформлено відповідним протокольним рішенням уряду, зазначило агентство. 
  • У січні в хорватських ЗМІ зʼявилася інформація, що в яхти Royal Romance міг зʼявитися новий власник. Проте АРМА цю інформацію спростувало. Арештована яхта 25 січня тимчасово відчалила з верфі Adria Docks у хорватському місті Трогір для підтвердження її технічної спроможності, плавучості та роботи двигунів, заявило агентство. 

Facebook АРМА

Яхта Royal Romance. Фото: пресслужба АРМА Фото Facebook АРМА

Контекст

До війни Forbes оцінював статки Віктора Медведчука в $620 млн. Третина цієї суми, $190 млн – його персональний транспорт, зокрема 92-метрова яхта Royal Romance. Вона побудована в 2015 році нідерландською компанією Feadship, тоді коштувала близько $200 млн. Але після введених проти Медведчука та його оточення санкцій у лютому 2021 року Forbes оцінив її удвічі дешевше. Медведчук володів яхтою через офшор на Маршаллових островах.

16 березня 2022 року Львівський суд заарештував яхту, а 11 квітня передав її у розпорядження АРМА.

У листопаді уряд вдосконалив процедуру реалізації арештованих активів, також впроваджено можливість їх продажу за кордоном. Відповідні зміни внесені у постанови №719 та №558. АРМА тоді заявило, що це дає змогу продати 92-метрову яхту, конфісковану у Віктора Медведчука.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *