Орхідея фаленопсис є однією з найпопулярніших кімнатних рослин. Вона в міру невибаглива і може рости навіть без субстрату з кори. У дикій природі орхідея росте на інших рослинах, чіпляючись за них повітряним корінням. Квітка не потребує рясних поливів, оскільки забирає необхідну вологу з повітря, інформує Ukr.Media.
Завдяки цій здатності орхідеї, у багатьох недосвідчених квітникарів з поливом рослини виникають проблеми і від переливу починає гнити повітряне коріння. У нормі, це щільні, шкірясті відростки світло-зеленого кольору. Слід зазначити, що сам корінь досить тонкий і знаходиться всередині цієї пружної оболонки. Якщо рослину залито, то оболонка почне гнити, але корінь ще залишиться живим і його можна реанімувати.
Квітникарі зі стажем радять перестати поливати рослину і як слід просушити субстрат. Якщо на субстраті з'явилася цвіль, то його потрібно замінити. Також вони рекомендують обробити орхідею розчином перекису водню. Цей препарат має бактерицидну дію і зупинить процеси, що спричиняють гниття коренів.
Щоб приготувати розчин, потрібно 2 ст. л. перекису розчинити в 1 літрі води і настояти протягом доби в закритій тарі. Після цього, розчин необхідно перелити в розпилювач і як слід обприскати краплями всю рослину, від коренів до листя. Ця процедура досить швидко пожвавить орхідею.
Щоб не допускати загнивання коренів, слід дотримуватися правил догляду за квіткою. Поливати орхідею потрібно тільки тоді, коли субстрат повністю просихає. Іноді, якщо в кімнаті підвищена вологість, рослина може обходитися взагалі без поливу, тому що буде забирати вологу з повітря.
Оскільки орхідея фаленопсис є тропічною рослиною, то вона погано переносить сухий жаркий клімат. У тропічних джунглях тепло і волого. Тому взимку, коли починається опалювальний сезон, рослину потрібно тримати подалі від батарей центрального опалення та інших обігрівачів. Тільки тоді квітка почуватиметься комфортно і почне цвісти.
Джерело: ukr.media