Як реанімувати орхідею з сухим корінням за допомогою звичайної води

Навіть орхідею з повністю висохлим корінням ще є можливість врятувати. Для цього її, замість ґрунту, потрібно пересадити в стакан зі звичайною водою. Однак тут, як і у всіх порадах для власників орхідей, є свої тонкощі і нюанси, які обов'язково потрібно врахувати, інформує Ukr.Media.

Далеко не кожна орхідея любить воду більше, ніж ґрунт. Перевірити це можна тільки одним способом — посадити квітку в воду на місяць і простежити, чи почне вона відрощувати зелене коріння, випускати нове листя і квітконіс. Якщо навіть нових коренів не з'явилося, значить, саме цій квітці проста вода не підходить. Однак, як показує практика, багатьом орхідеям подобається вода замість ґрунту (звичайно, ця пересадка не назавжди — а тільки на 1-2 місяці).

У простій воді орхідея цілком може навіть зацвісти, якщо її стан був задовільним і до пересадки.

Ставити орхідею в воду потрібно тільки кінчиками коренів. Орхідея повинна стояти на одному і тому ж місці, причому це місце повинно бути дуже добре освітлюваним, але без прямих сонячних променів.

Занадто часто воду міняти не можна. Вода повинна бути завжди кімнатної температури, а також хорошої якості (не з-під крана). А тому, якщо ви доливаєте воду в стакан у міру її випаровування, то використовуйте не холодну воду. Різкі перепади температури негативно впливають на квітку. Повністю поміняти воду потрібно тільки в тому разі, коли вона зацвіла, позеленіла, або від неї виходить неприємний запах.

Зафіксувати квітку на склянці з водою можна за допомогою дерев'яних шпажок.

Додатково підгодовувати орхідею немає особливої необхідності, однак, це можна зробити буквально 1 раз на місяць, наливши трохи рідкого добрива прямо в воду (не більше 1 ч. л.). Отже, щоб реанімувати орхідею з сухими корінням, потрібно всього лише поставити її кінчиками коренів в хорошу воду кімнатної температури на місяць-півтора-два (дивіться по своїй квітці) і доливати воду в міру потреби. Протягом місяця-двох квітка повинна наростити нове коріння, і її можна буде пересадити на постійне місце в звичайний ґрунт для орхідей.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *