Три країни Альянсу сахельських держав можуть невдовзі створити власну спільну валюту.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Le Monde із посиланням на слова голови правлячої військової хунти Нігеру генерала Абдурахамана Тіані.
"Валюта – це вихід з колонізації. Коли настане час, ми ухвалимо рішення", – заявив генерал в ефірі національного телебачення, маючи на увазі франк КФА.
Він додав, що "не може бути й мови про те, щоб наші країни були дійною коровою Франції".
Тіані виступив через два тижні після того, як Малі, Буркіна-Фасо і Нігер вийшли з Економічного співтовариства західноафриканських держав (ЕКОВАС, 15 країн), яке вони звинувачують у маніпулюванні з боку Франції.
Натомість три колишні французькі колонії, якими зараз керують військові режими, об'єднались та створили власний Альянс сахельських держав (АЕС).
Як відомо, франк КФА є спільним грошовим знаком держав так званої "зони франка", створеної наприкінці 1930-х років. До цієї зони входить три менших, кожна з яких має центральний банк і свою власну валюту. Зокрема Малі, Нігер, Буркіна-Фасо, Сенегал, Того, Бенін, Гвінея-Бісау, Кот-д'Івуар утворюють зону Західноафриканського валютного союзу (ЗАВС).
У межах реформи валютної співпраці між Францією та цими країнами повноваження щодо зміни назви валюти, зберігання валютних резервів та інші відійшли винятково до африканських держав. Утім самі гроші досі друкують у Франції. Вона також є гарантом конвертованості грошової одиниці.
Читайте також: У Сенегалі оголосили про перенесення президентських виборів
Як повідомляв Укрінформ, Малі, Буркіна-Фасо та Нігер, очолювані військовими, які прийшли до влади внаслідок переворотів,заявили про вихід з Економічного співтовариства країн Західної Африки.
ЕКОВАС раніше виступила проти військових переворотів у всіх трьох країнах, наклавши на них економічні санкції. У серпні вона погрожувала військовою інтервенцією в Нігер, щоб відновити конституційний порядок і звільнити поваленого президента Базума, якого досі утримують у заручниках.