Рівень довіри до банків падає щоразу, коли трапляється криза. Стосується це не тільки українців, а й громадян інших держав. Населення ділиться на дві великі групи: одні виступають за зберігання коштів у фінансових організаціях, інші вважають за краще бачити "готівку" в рідній шафі на далекій полиці, інформує Ukr.Media.
Хто ж правий? На питання відповідає досвідчений економіст.
Провідний науковий співробітник не засуджує тих, хто вибирає зберігання валюти "в подушці", "в банці" або "під матрацом", проте сам ніколи б так не вчинив. На те є маса вагомих причин. І у першу чергу йдеться про знецінення грошей. Якщо фінансова установа готова примножувати їх з підвищенням рівня інфляції, то вдома такої опції точно не буде.
Крім того, не варто виключати і інші всілякі фактори ризику.
Найнебезпечнішим способом вважається зберігання "під матрацом”. Досить складно контролювати доступ до готівки. У всякому разі, складніше, ніж в банках. Тому цей спосіб не дуже надійний. Плюс до цього готівкові грошові кошти можуть бути схильні до впливу різного роду випадковостей і стихійних лих: повені, пожежі та інше.
Є ще одна проблема з "готівкою".
Гроші, а разом з ними і фінансове благополуччя, в такому разі дуже легко втратити при виникненні різних непередбачених обставин, особливо, пов'язаних зі здоров'ям власника коштів.
Немає нічого поганого в тому, щоб не знати азів економіки. Однак про власну фінансову безпеку все ж краще подбати. Якщо людина не розуміє, куди саме подіти вільні кошти, слід просто покласти їх на депозит. Хоч депозит і не повністю захищає гроші від знецінення, тому що депозитні відсотки досить низькі, але, однак, це страхує вашу суму від якихось несподіванок.
Джерело: ukr.media