Експерти назвали 5 простих вправ для тих, хто багато працює за комп’ютером

Багато працюєте за комп'ютером? Починаєте і закінчуєте свій день, дивлячись в екран смартфона? Значить, у вас високий ризик вже в найближчому майбутньому зіткнутися з погіршенням зору. Як же захистити здоров'я очей?

Пальмінг

Це найпростіша вправа, яка допоможе швидко зняти напругу очей і поліпшити здатність бачити. Для виконання пальмінга необхідно інтенсивно потерти один об одного свої долоні, щоб вони стали теплими і прикласти їх до очей всього на кілька секунд. Повторювати вправу слід не менше 5 разів, інформує Ukr.Media.

Коловий рух

Не менш легка вправа, яку можна виконувати в будь-який час. Спочатку необхідно протягом декількох хвилин здійснювати кругові рухи очей за годинниковою стрілкою. Потім трохи відпочити. Після цього необхідно водити очі проти годинникової стрілки. Повторювати вправу рекомендовано 5 разів.

Перефокусування очей

Подібна вправа обов'язкова до виконання всім, хто щодня працює за комп'ютером. Періодично необхідно відводити погляд від монітора, направляючи його на предмети, які знаходяться на відстані. Після цього потрібно подивитися на предмет, який розташований близько до вас. Наприклад, можна подивитися на свою долоню.

Моргання

Людина моргає постійно. Це природний процес. Але, щоб поліпшити зір, необхідно протягом дня робити це за певною схемою. Спочатку необхідно закрити очі на 2 секунди, потім відкрити і почати швидко моргати. Робити це слід протягом 5 секунд. Потім знову закрити очі на 2 секунди і знову активно моргати. Щоб домогтися позитивного ефекту, слід повторювати вправу 5-7 разів.

Правило 20-20-20

Медики рекомендують виробити звичку, під час використання смартфона, ноутбука або телевізора перериватися на виконання правила 20-20-20. Його суть полягає в тому, щоб кожні 20 хвилин відводити погляд на предмет, який розташований від вас на далекій відстані, і дивитися на нього протягом 20 секунд.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *