Вас запросили на співбесіду? Якщо ви хочете отримати бажану посаду, то намагаєтеся успішно відповісти на всі питання рекрутера і справити на нього сприятливе враження. Щоб домогтися поставленої мети, потрібно грамотно розповідати про свій досвід і свої навички, інформує Ukr.Media.
Ось фрази, які не потрібно вимовляти на співбесіді, якщо ви не хочете виглядати менш кваліфікованими претендентами.
"Я знаю, що я не найбільш кваліфікований фахівець, але…"
Будьте обережні, кажучи це, особливо якщо ви змінюєте кар'єру або претендуєте на більш високу посаду. Ви можете подумати, що це свідчить про те, що ви чесні і скромні. Але, кажучи це, ви зменшуєте свою цінність. Якщо ви прийшли влаштовуватися на певну роботу, це має на увазі, що ви готові її виконувати. Якщо ви скажете цю фразу, рекрутер може подумати, що потрібно пошукати людину, яка більш кваліфікована.
"У мене немає великого досвіду в цьому, але…"
Хоча ця фраза схожа на попередню, у вас може виникнути спокуса використовувати її, якщо інтерв'юер запитає про конкретну навичку. Навіть якщо ви вважаєте, що у вас недостатньо досвіду в конкретній області, не варто озвучувати це вголос. Не потрібно дискваліфікувати себе. Краще переходите до досвіду і навичок, якими ви володієте. Також можете додати, що ви розширюєте свої знання, додатково навчаючись (назвіть де саме).
"Чим займається ваша компанія?"
Якщо ви ще не знаєте, чим займається компанія, але з'явилися на співбесіду, то, швидше за все, ви не знаєте, як задовольнити їх конкретні потреби або вирішити їх проблеми. Це не тільки робить вас некваліфікованим, але і є червоним прапором для інтерв'юера. Компанії хочуть наймати людей, які в захваті від їх організації. Незнання навіть основних фактів про компанію свідчить про відсутність справжнього інтересу до організації.
"Ми…"
Часто деякі люди бояться брати на себе відповідальність за проєкти та ініціативи, які вони здійснювали спільно з командою. Але відсутність інформації про ваш особистий внесок і часто повторюване слово "ми" при описі ваших досягнень применшує ваш досвід і кваліфікацію. Це може змусити інтерв'юера засумніватися в тому, що ви без своєї команди не впораєтеся з посадою, на яку претендуєте.
"Танці" навколо питання
Якщо інтерв'юер поставив вам конкретне питання, але ви не відповідаєте на нього прямо, а починаєте щось довго і нескладно говорити, Це показує, що ви не надто впевнені в своїх здібностях. Рекрутер, швидше за все, втратить до вас інтерес.
Джерело: ukr.media