4 установки, якими батьки прирікають нас на бідність

Батьки є першими вчителями. Але не всі їхні установки у майбутньому допомагають нам жити, деякі переконання, навпаки, тільки псують жити, інформує Ukr.Media.

Ось чотири головні настанови, які прирікають на бідність:

Вічне «грошей немає»

Якщо дитина постійно чує від батьків, що у них немає грошей, і це причина, чому вона не отримує бажаного, то бути біді. В результаті людина буде на підсвідомому рівні переконана, що без величезних капіталів вона нічого не отримає. Навіть намагатися не варто.

Наприклад, сказати: «Я маю гроші тільки на їжу» або «Зараз ми не готові це купити. Давай заплануємо похід у магазин наступного місяця». Важливо пояснити малюкові, чому ви купуєте саме продукти, а не нову іграшку.

«Рано тобі ще про гроші думати»

Говорити дитині, що їй ще рано думати про гроші, — вкрай сумнівне рішення. Можна і треба навчати вже з раннього дитинства, як керувати фінансами та планувати свої витрати. Батьки якраз можуть розвинути у дитини здорові звички, пояснити, як дбайливо ставитися до грошей і розподіляти їх.

Такий підхід допоможе розвинути відповідальне ставлення до фінансових рішень та навчить приймати поінформовані рішення.

Важливо також пам'ятати, що діти часто спостерігають за батьками і наслідують їхню поведінку.

«Не жили багато, нема чого й починати»

Часто дана фраза використовується жартома, але навіть у цьому випадку потрібно розуміти, що дітям часто складно розібратися в рівнях іронії дорослих. В підсумку негативний вплив на майбутнє вашого чада забезпечено. Уникайте використання цієї фрази навіть жартома.

Навпаки, важливо частіше нагадувати дитині, що якщо вона старанно працюватиме над собою, то обов'язково досягне всіх поставлених цілей і все її життя складатиметься так, як вона хоче.

«Тут нічого твого немає, от заробиш — буде»

Батьки часто використовують подібні фрази, не підозрюючи, яких збитків вони завдають. Діти, які «нічого не мають», прагнуть піти на заробітки якомога раніше, без будь-яких навичок та умінь. Питання: коли тепер отримувати всі ці необхідні знання, щоб стати високооплачуваним фахівцем? Ось тут і заковика!

Виховання дітей у фінансовому плані відіграє важливу роль у їхньому майбутньому. Важливо бути вкрай обережними, щоб не наговорити продовжувачам роду зайвого. Мало того, потрібно пам'ятати, що дитина активно спостерігає за батьками і наслідує їхню поведінку.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *