Ви все ще думаєте, що Земля обертається навколо Сонця, а Еверест — найвища гора? Тоді вам варто прочитати нашу статтю та стрімко обрости науковими знаннями, інформує Ukr.Media.
Земля обертається навколо Сонця
Підозрюємо, як 93% читачів на цьому заголовку покрутили біля скроні. 4% просто подумали, що автор планує обдурити їх привабливим заголовком. Закладемо ще 2% на людей, які впевнені, що це Сонце обертається навколо Землі. І лише 1% мляво кивне. Вітаю вас, професійні фізики!
Насправді Земля та Сонце обертаються навколо загального центру мас. Є сонячна система, кожен її учасник має свою масу. І всі вони здійснюють обертальний рух довкола загального центру мас. Він до кінця не встановлений — знаходиться або на Сонці, або поблизу, але наша зірка крутиться навколо нього теж!
Чи мав рацію Микола Коперник, коли казав, що Земля обертається навколо Сонця? Безперечно, якщо вирішувати питання з позиції нашої планети, жодної різниці ми не помітимо. Що ми обертаємося навколо Сонця, що ми з Сонцем обертаємося навколо центру мас. Але фундаментально — це не так, і у нас з об'єктами у Всесвіті набагато більший взаємозв'язок, ніж заведено думати.
Сахара — найбільша пустеля
Більше схоже на дитячу загадку, але тут помилка чисто лінгвістична. У повсякденному мовленні ми звикли, що пустеля — це щось спекотне, з піском.
Насправді пустеля — це тип неживого ландшафту, який тягнеться на багато кілометрів. І в цьому Антарктида перемагає Сахару. Площа Сахари — 8,5 млн квадратних кілометрів, а площа Антарктиди — 14 млн квадратних кілометрів.
Але Сахара, зрозуміло, залишається лідером серед спекотних пустель. Сахара справді величезна — вона захоплює території 10 африканських держав.
Еверест — найвища гора Землі
Еверест — просто найвища точка планети, але не найвища гора. Ви уявляєте, скільки гір ще приховано під водою на дні океану?
Висота Евересту — 8848 метрів, навіть за підводними мірками це не малюк! А найбільша гора на нашій планеті — Мауна-Кеа. Вона, як айсберг, більша її частина прихована під водою. Її висота — 10 км, а над рівнем моря всього 4205 метрів.
Всього 4,5 тисячі років тому (це дурниця за мірками нашої планети, якій більше 4,5 млрд років) Мауна-Кеа була вулканом, що діє. Тепер це декоративна прикраса Гаваїв. А справжня прикраса самої гори — чудове озеро Ваіау, яке знаходиться на висоті 3,9 км, майже на вершині.
Сонце — жовтого кольору
Ага! А потім раптово червоніє, коли сідає за обрій. Як ви розумієте, Сонце кольору не змінює. І його реальний колір — білий! Це яскравий, сліпучо-білий колір, яким світяться всі звичайні зірки в космосі, поки не «постаріють».
Чому ж ми бачимо нашу рідну зірку жовтою? Все просто, у всьому винна атмосфера Землі. Вона розсіює промені у синьому та фіолетовому діапазоні, і до наших очей колір Сонця доходить як жовтий.
Вода проводить електричний струм
Взагалі, вода — найкращий діелектрик, адже молекули води не мають заряду. Воду можна було б використовувати як ізолятор, якби не розчинені в ній мінерали.
Вода чудово їх розчиняє, а ось багато хто з них чудово проводять електричний струм. Тому вода так і небезпечна поряд з електроприладами. А ось дистильована вода — чудовий ізолятор електрики. Тільки ось де її взяти щось у побуті.
Венера — «сестра» Землі, і ми дуже схожі
Природу цього міфу взагалі не розуміло. Чомусь у пресі стало з'являтися багато матеріалів про майбутню можливу колонізацію Венери.
Ось із Марсом, наприклад, усе зрозуміло. Так, це холодна планета, у якої багато спільного з Землею і теоретично на ній можна створити мікроклімат. Але Венера — отруйна для людини планета. Ось кілька фактів:
- 467 градусів спеки. Така температура на поверхні Венери.
- Атмосфера на Венері щільна. Вона складається з вуглекислого газу, який щільно збитий. Уявіть, це як дихати окропом.
- Тиск у 92 рази більший, ніж на Землі. Це як поринути в морську безодню на кілометр без водолазного костюма. Уявіть, ми на мікроколивання тиску на Землі реагуємо головним болем. А тут нас просто розчавить одразу.
Джерело: ukr.media