Група вчених з Гуанчжоуського медичного університету (Китай) виявила ефективний метод видалення мікропластику і навіть наночастинок пластику (NMPs) з питної води. Дослідження показало, що процес кип'ятіння і подальша фільтрація можуть усунути до 90% частинок полімерів, що містяться у воді. Особливо висока ефективність відзначена під час очищення води з великим вмістом мінералів, оскільки утворення накипу сприяє вловлюванню частинок пластику, інформує Ukr.Media.
Експерименти проводилися як з "м'якою", так і з "жорсткою" водопровідною водою. У процесі кип'ятіння утворюється накип (карбонат кальцію), який захоплює і пов'язує частинки пластику. Під час подальшої фільтрації частинки мікропластику видаляються з води.
При цьому зазначено, що в "жорсткій" воді, де під час нагрівання утворюється більше накипу, вдалося досягти більш високої ефективності очищення. Дослідники вважають, що цей метод може стати простим рішенням для домогосподарств у боротьбі із забрудненням води мікропластиком.
Дослідження підкреслює, що регулярне вживання кип'яченої води може стати довгостроковою стратегією для зниження глобального впливу мікропластику на людину. Попри те, що в деяких культурах кип'ятіння води вже є традицією, вчені сподіваються, що їхнє відкриття спонукає більше людей до використання цього простого методу.
Наслідки присутності мікропластику в нашому організмі до кінця не вивчені, проте зв'язок його наявності зі змінами в мікробіомі кишківника та стійкістю до антибіотиків уже підтверджено. Вчені висловили сподівання на проведення подальших досліджень впливу кип'ятіння води на зниження в ній кількості частинок полімерів, а також на вивчення можливих шляхів нейтралізації шкідливого впливу мікропластику.
Джерело: ukr.media