Висота стін в хрущовках різних серій становить від 2,48 до 2,7 метра, тому питання збереження простору в таких будинках стоїть особливо гостро: при неграмотному оформленні стеля буквально «падає» на голови власників квартир. Щоб вам не довелося зіткнутися з цим неприємним ефектом, ми зібрали найрозумніші способи візуально «підняти» стелю, інформує Ukr.Media.
Вибирайте холодні і світлі відтінки
Існує кілька прийомів, які допомагають «підняти» стелю за рахунок поєднання кольорів. Найпростіший варіант — пофарбувати і стіни, і стелю в білий колір: за рахунок відсутності чіткої межі приміщення виглядатиме більш просторим.
Наш зір влаштований таким чином, що холодний і світлий в порівнянні зі стінами стеля візуально піднімається. Тому інший спосіб — вибрати для стелі більш холодний колір, ніж для стін. Підійде біло-сірий або ніжно-перловий відтінок.
Пустіть по стінах смуги
Не секрет, що вертикальний візерунок на шпалерах теж має властивість збільшувати висоту стін. Для цього підходять і тонкі, і широкі смуги, єдина умова — щоб вони були досить контрастними за кольором. Якщо ви не хочете перевантажувати інтер'єр частим малюнком, пустіть від підлоги до стелі одну або кілька широких смуг.
Прикрасьте стіни вертикальним декором
Підняти стелю в хрущовці можна і за рахунок декоративних прийомів. Прикрасьте стіни вертикальними аксесуарами — наприклад, картинами або колажами з фотографій. Від горизонтальних елементів в обробці краще відмовитися — вони, навпаки, роблять стіни ширшими і коротшими, а стелю — нижчою.
Повісьте невеликі світильники
У квартирах з низькими стелями недоречні важкі люстри. В якості основного джерела світла для хрущовки вибирайте плоскі горизонтальні або тонкі підвісні моделі, підлогові торшери і настінні бра. Вам не підійдуть вбудовані точкові світильники: змонтувати їх можна тільки в квартирах з підвісною стелею, яка відчутно скорочує висоту стін.
Відмовтеся від меблів середньої висоти
Купуючи меблі в квартиру з низькою стелею, керуйтеся простим правилом: гарнітур повинен бути або дуже високим і доходити до стелі, або дуже низьким і непомітним — меблі середньої висоти візуально знизять стелю.
Непоганий варіант — зупинитися на легких підвісних полицях або відкритих системах зберігання, якщо йдеться про шафи для одягу. Якщо ви не готові позбавлятися від старих меблів невідповідної висоти, поставте на шафу декоративні коробки або замовте додаткові секції з ДСП того ж відтінку, що і шафи.
Використовуйте дзеркала
Розвісити дзеркала — один з найефективніших способів збільшити простір. Зробити стіни візуально вищими допоможуть дзеркала вертикальної форми.
Ще один оригінальний спосіб збільшити висоту стелі — викласти її дзеркальними плитами, але такий ремонт не можна назвати ні легким, ні бюджетним: будуть потрібні матеріали найвищої якості і допомога професіоналів.
Якщо заміна стелі не входить у ваші плани, обклейте дзеркальною стрічкою місця стику зі стінами. Для цього підійдуть і тонкі відрізи дзеркала, і декоративна самоклеюча плівка.
"Продовжить" стіни за допомогою фарби
Фарбуючи стіни, частково задійте простір стелі: таким чином він стане трохи менший за площею, зате стіни візуально «виростуть». Якщо ви не хочете використовувати гіпсокартон для плавного заокруглення стін, використовуйте стельовий бордюр — звичайний гіпсовий молдинг, пофарбований в колір стіни.
Джерело: ukr.media