Пральна машина, навіть якщо її купили зовсім недавно, може почати випромінювати дивні запахи. У кращому випадку їх можна порівняти із сирим підвалом, у гіршому — із каналізацією. А іноді прилад може і зовсім почати пахнути гаром. Всі ці запахи вбираються в речі, і навіть відразу після прання вони не здаватимуться чистими, інформує Ukr.Media.
Причини появи неприємного запаху з пральної машини
Причин неприємного запаху з барабана пральної машини може бути декілька. Причому вони можуть поєднуватися між собою та посилювати один одного.
Зачинені дверцята пральної машини
Найчастіше причиною появи неприємного запаху з пральної машини можна назвати вологість. Багато хто дістає сирий одяг і йде розвішувати його, прикривши дверцята пральної машини.
Однак волога в барабані та на всіх гумових ущільнювачах нікуди не зникає, вода застоюється. Потрібно не менше половини дня в теплу пору року, щоб машинка повністю просохла всередині. До того ж, відразу після прання барабан і гумки ще деякий час залишаються теплими.
Тепло, волого і немає припливу свіжого повітря — ось три причини того, що вода, що залишилася в пральній машині, починає смердіти. А якщо випадок запущений, то може ще й утворитися пліснява.
Неправильно встановлений зливний шланг
Зливний шланг у пральної машини має спеціальний вигин. 70 сантиметрів, має становити мінімальну відстань від підлоги до вигину зливного шланга.
В іншому разі вода може застоюватися в шлангу та смердіти. Для того, щоб вирішити проблему, потрібно підняти вигин на потрібну висоту та пропрати декілька разів, тоді вода почне йти.
Зберігання брудних речей у барабані
Іноді задля економії часу чи простору господині складають брудні речі у барабан пральної машини. Однак слід пам'ятати, що гумові деталі та внутрішні поверхні приладу чудово вбирають різні запахи. Ношений одяг все одно має специфічний аромат, а якщо таких речей кілька і вони довго лежать усередині, запах може стійко закріпитися в машинці.
Краще збирати одяг на прання у спеціальні кошики, вони мають отвори для вентиляції та не затримують запахи.
Надлишок прального порошку, гелю для прання або кондиціонера для білизни
Прагнучи надати речі яскравого аромату ранкової свіжості, господині можуть перестаратися і додати забагато порошку або кондиціонера.
Надмірна кількість побутової хімії не зможе до кінця виполоскатися з одягу, в результаті великий ризик не тільки отримати білизну в розводах, а й зіпсувати пральну машину.
Засоби осядуть у затишних куточках побутової техніки та почнуть поступово смердіти. Не даремно виробники дають рекомендації щодо кількості використовуваного засобу.
Зливний фільтр, що засмітився
Шерсть домашніх тварин, записки та квитки, не викинуті з кишень — все це з великою ймовірністю не йде до кінця з пральної машини і не вийде через шланг, а може залишитися в районі зливного фільтра і почати псуватися.
Щоб не було таких ситуацій, важливо хоча б раз на пару місяців відкривати заглушку зливу і давати стекти воді, що накопичилася, з усім її вмістом. І варто обов'язково перевіряти кишені та струшувати одяг перед тим, як відправити його у прання.
Бруд і пліснява в лотку для пральних засобів
Провітрювати варто не тільки барабан пральної машини, а й відсік, у який засипається пральний порошок та заливається кондиціонер для білизни. Мильний наліт, який знаходиться в перманентно вологому стані, згодом починає пахнути каналізацією. До того ж у цьому середовищі може розвинутись пліснява.
Чистити лоток для прання потрібно періодично. У будь-якій пральній машині його можна витягнути цілком і промити — у тому числі й у посудомийній машині.
Регулярне прання на 40 градусах
Прагнучи захистити одяг від втрати кольору або усадки, деякі вибирають максимально щадний режим прання — з мінімальними обертами та температурою 40 градусів.
Однак у цього є зворотний бік: на трубчастому електронагрівачі починає осідати вапно, воно змішується з мильним нальотом, ворсом з тканин або брудом, і все це в результаті призводить до тухлого запаху з пральної машини.
Це вже дуже важко «лікувати» в домашніх умовах — швидше за все доведеться звернутися до фахівця, який замінить електронагрівач. Якщо це не нашкодить тканинам, то краще частіше виставляти режим прання на 60 градусів і вище.
Які тканини можна прати за 60 градусів? Важливо пам'ятати, які тканини можна прати на високих температурах (60 градусів і більше). Насамперед це біла бавовна, льон, акрил і віскоза. Батист та бамбук також можуть витримати такий режим. А ось ніжні тканини — шовк, бавовна, кашемір, чиста шерсть — вимагають делікатного поводження і невисоких температур.
Чищення пральної машини в домашніх умовах народними засобами
Підручні засоби, які є на будь-якій кухні, можуть допомогти з очищенням пральної машини. Головне — застосовувати їх з обережністю та не надто часто.
Як очистити пральну машину за допомогою лимонної кислоти
Раз на сезон варто очищати пральну машину за допомогою звичайної лимонної кислоти. Для цього потрібно купити пакетик 70 грамів. І далі дійте за інструкцією:
Після лимонної кислоти запах з пральної машини може стати ще сильнішим. Це означає, що ТЕН дуже покритий накипом, і лимонна кислота не зняла її остаточно. У такому разі потрібно ще раз чи двічі повторити процедуру.
Очищення пральної машини за допомогою харчової соди
Якщо на гумах ущільнювачів пральної машини з'явилася пліснява, то на допомогу може прийти харчова сода.
Що потрібно для очищення пральної машинки харчовою содою?
Як очистити пральну машинку за допомогою харчової соди:
Як позбутися запаху в пральній машині за допомогою столового оцту
Оцет з кухонної шафки допоможе не лише пом'якшити рушники при пранні, а й позбавити від мильного та вапняного видів нальоту.
Як очистити пральну машинку за допомогою оцту:
Очищення пральної машини побутовою хімією
Багато хто радить чистити пральну машину за допомогою хлоровмісних засобів. І це справді ефективний метод, проте його треба застосовувати акуратно та не дуже часто.
Очищати пральну машину хлором можна не частіше одного разу на пів року. Інакше великий ризик нашкодити приладу.
На ринку безліч спеціальних засобів побутової хімії, проте деякі з них, наприклад, популярні гелі для унітазів і ванн, непридатні для очищення пральної машини. Вони дуже сильно піняться і можуть дуже важко виполіскуватися. Краще зверніть увагу на звичайну Білизну.
Як очистити пральну машинку за допомогою білизни?
Очищення окремих деталей пральної машини
У випадку, якщо ви вже «прогнали» пральну машину з усіма перерахованими засобами, а ефекту все одно немає, швидше за все, проблема точкова. Вирішити її можна вручну.
Як очистити лоток для прального порошку?
Як почистити фільтр?
Зливний фільтр, який може спричиняти сильний неприємний запах, знаходиться внизу пральної машини, за кришкою-заглушкою нижче дверцят. Він додатково закритий кришкою, що загвинчується.
Як почистити фільтр?
Джерело: ukr.media