Після покупки і установки нової електричної і газової духовки виробники рекомендують прогріти і провітрити агрегат, про що пишуть в інструкції. Але нетривалого прогрівання може бути недостатньо, інформує Ukr.Media.
Правила першого прожарювання духовки
Перед першим використанням духовку треба як слід прожарити. Це важливо для того, щоб видалити залишки заводських технічних мастил, мікрочастинки упаковки і шкідливих речовин.
Підключену до мережі духовку включіть при найвищій t — 250 °С. Залиште агрегат працювати на 2 години.
Якщо прилад оснащений функціями "конвекція", "верхній нагрів", "нижній нагрів", то встановіть всі ці режими одночасно. В цьому випадку час прожарювання скоротиться до 30-40 хвилин.
Після прожарювання вимкніть агрегат, відкрийте дверцята і відчиніть вікно в режимі кватиркового провітрювання. Потоки свіжого повітря допоможуть усунути неприємний технічний запах.
Прожарювання духовки рекомендується робити не тільки перед першим використанням, але і після заміни зламаних деталей — наприклад, дверцят. А також після обробки печі із застосуванням миючих і чистячих засобів.
Після прогріву агрегату і провітрювання приміщення вже остиглі внутрішні поверхні камери протріть чистою і злегка вологою фланелевою серветкою. Тепер можете приступати до приготування їжі.
Другий спосіб прожарювання духовки
На жаль, але не у всіх моделей електро — і газових духовок є додаткові функції. Тоді прожарювання роблять іншим способом:
Візьміть вогнетривкий посуд — велику миску або казан, заповніть водою на 2/3 і помістіть всередину духової камери. Запустіть прилад на нагрів при t 180 °С і залиште працювати, поки вода не випарується.
Врахуйте, що при цьому способі в приміщенні потрібно включити витяжку або забезпечити наскрізне провітрювання.
Після прожарювання цим способом камеру агрегату додатково протріть ганчірочкою, змоченою в засобі для чищення духовки. Потім емаль протріть новою серветкою.
Дверцята залиште відкритими ще на 20 хвилин, після чого можете готувати їжу.