Багато хто з нас пам'ятає, як у дитинстві нас наполегливо вчили, що випрані речі обов'язково потрібно прасувати. Однак, виявляється, це звичне заняття може мати несподівані наслідки не тільки для нашого здоров'я, а й для наших стосунків. Експерти розповіли, чому постільну білизну краще не прасувати, інформує Ukr.Media.
Чому не можна прасувати постільну білизну
Дослідження показують, що зайва педантичність у питаннях прасування постільної білизни може негативно позначитися на якості нашого сну і загальному самопочутті. Коли тканину обробляють праскою, вона набуває зайвої щільності, що заважає проникненню повітря до шкіри та всмоктуванню вологи. Це особливо актуально для людей, які вночі відчувають дискомфорт через піт.
Крім того, використання праски може позбавити тканину її природної м'якості та еластичності, що також не сприяє комфортному сну.
Але що ж робити з дитячою білизною, де важлива гігієна і відсутність мікробів? У цьому разі вчені радять звернути увагу на паровий відпарювач на прасці. Він не тільки дезінфікує тканину, а й дає змогу уникнути її зайвого ущільнення.
Психологічний аспект
Однак аргументи проти прасування постільної білизни не обмежуються лише фізіологічними аспектами. Психологи зазначають, що люди, які звикли спати на свіжовипрасуваній білизні, часто мають схильність до підвищеної критичності та образливості. Це може негативно позначатися на їхніх стосунках з оточуючими і навіть на їхньому особистому житті.
Підбиваючи підсумок, варто замислитися, чи справді гладке простирадло важливіше за здоров'я і гармонію у стосунках. Адже час, який ми витрачаємо на прасування, можна витратити на більш приємні та корисні заняття. І пам'ятайте, що в догляді за будинком і собою головне — баланс і турбота про своє благополуччя.
Джерело: ukr.media