Зібрано весь врожай пшениці. Він суттєво перевищив прогнози

Україна завершує треті жнива під час повномасштабної війни, пшеницю було обмолочено на площі 4,8 млн га, намолочено 21,7 млн т, повідомляє Міністерство аграрної політики. Нещодавно УЗА оцінювала врожай пшениці в 2024 році на рівні 19,8 млн т (у 2023-му – 22 млн т).

Врожай впливає на продовольчу безпеку, доходи агрокомпаній та експорт, який є одним із основних джерел валютних надходжень до держбюджету.

Як працюють топові благодійні фонди? Як меценати обирають, які соціальні проєкти підтримувати? Чим благодійність корисна для вашого бізнесу? Дізнайтеся відповіді 23 серпня на форумі «Майстри добра». Спікери – лідери «Повернись живим», Superhumans, Zagoriy Foundation, «Азову», МХП, ОККО. Долучайтеся!

Ключові факти

  • Під час цьогорічних жнив було намолочено 21,7 млн т пшениці. Напередодні Міністерство сільського господарства США (USDA) покращило прогноз врожаю пшениці в Україні з 19,5 млн т до 21,6 млн т.
  • Водночас цьогорічний обсяг все ж на 2% менший, ніж минулого року, коли було намолочено 22,1 млн т пшениці.
  • Також було намолочено 5,5 млн т ячменю (обмолочено 1,4 млн га). Показник порівняно із жнивами-2023 зменшився на 5% (було 5,8 млн т).
  • Гороху було обмолочено на площі 207 600 га, у результаті намолочено 458 500 т, що на 18% більше, ніж торік (було 386 500 т).
  • Водночас ріпаку обмолотили на 1,2 млн га, намолочено 3,4 млн т насіння, що на 15% менше, ніж під час жнив 2023 року, коли обсяг сягнув майже 4 млн т.
  • Отже, загалом в Україні на цей час зібрано 28,5 млн т зернових і понад 3,4 млн т олійних.
  • Наразі по збиранню зернових лідирують аграрії Одещини – там обмолочено майже 1,1 млн га. Найвища урожайність – у Хмельницькій області з показником 65,5 ц/га.
  • Дніпропетровська область розпочала збирання сої, яка обмолочена на 0,65 тис. га при урожайності 15,2 ц/га. Аграрії Миколаївщини почали збирання соняшника.

Контекст

У червні Мінагрополітики покращило прогноз валового виробництва зернових та олійних культур на 4 млн т, до 78 млн т. У квітні міністерство прогнозувало виробництво на рівні 74 млн т. Також прогнозується, що у наступному маркетинговому році Україна може експортувати понад 60 млн т зернових та олійних культур і продуктів їхньої переробки.

На початку липня в Мінагрополітики заявили, що через рекордну засуху в південних областях України врожайність пшениці та ячменю може знизитися на 5–7% порівняно з минулим роком.

Нещодавно Українська зернова асоціація (УЗА) вкотре понизила оцінку врожаю в 2024 році порівняно з попереднім прогнозом на 2,8 млн т, до 71,8 млн т зернових та олійних. Це повʼязано із спекотною і посушливою погодою в Україні в липні цього року, яка мала негативний вплив на потенційну врожайність пізніх зернових та олійних культур.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *