Кабінет Міністрів підтримав законопроєкт про введення заборони використання санкційних електронних ресурсів, повідомляє Мінцифри. Документ посилює санкційне законодавство щодо переліку цифрових продуктів. Йдеться про програмні й інформаційні ресурси, створені російськими компаніями чи будь-якими представниками країн, які мають стосунок до діяльності країн-агресорів чи терористичних організацій.
Як працюють топові благодійні фонди? Як меценати обирають, які соціальні проєкти підтримувати? Чим благодійність корисна для вашого бізнесу? Дізнайтеся відповіді 23 серпня на форумі «Майстри добра». Спікери – лідери «Повернись живим», Superhumans, Zagoriy Foundation, «Азову», МХП, ОККО. Долучайтеся!
Ключові факти
- Зазначається, що незабаром українські компанії мають повністю відмовитися від програм країн-агресорів задля збереження національної безпеки.
- Згідно із повідомленням, Держспецзв’язку за завданням Ради національної безпеки та оборони розробила відповідний законопроєкт. Він передбачає заборону поширення та використання юридичними особами програмних продуктів, які:
- Створені фізичними чи юридичними особами з іноземних держав, до яких застосовано санкції.
- Створені юрособами, частка у статутному капіталі яких перебуває у власності таких держав.
- Створені юрособами, які перебувають під контролем іноземних юридичних чи фізичних осіб, які здійснюють терористичну діяльність.
- Створені з використанням вихідного або об’єктного коду програмних продуктів, що підпадають під санкції.
- Розроблені особами, які підпадають під санкції, незалежно від країни їхнього походження.
- Документ також передбачає заборону доступу до електронних інформаційних ресурсів в інтернеті, які належать або контролюються особами чи організаціями, щодо яких застосовано санкції. Це стосується вебсайтів, вебсторінок, електронних комунікаційних мереж та інформаційно-комунікаційних систем.
- Очікується, що реалізація законопроєкту підвищить кіберзахист українського цифрового простору від агресії РФ та її сателітів.
Контекст
Зігдно із дослідженням платформи Ringostat, яка входить у Netpeak Group, запити українського бізнесу на встановлення російських CRM-систем зменшилися з 2021 року (73%), але досі становлять 14%. На українські CRM-системи попит зріс з 5% до 53%, а на системи інших країн – з 23% до 33%.
Згідно із дослідженням, з 2021 року частка компаній, які використовують CRM-системи із РФ, зменшилася більш ніж у чотири рази (із 73% у 2021-му). Однак російські CRM все ще використовує чимало компаній – 17%.