Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка дасть старт сертифікації приватних шкіл БпЛА. Про це повідомив віцепремʼєр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров за результатами засідання уряду 1 жовтня. У військових підрозділах є попит на операторів дронів, тому потрібні навчальні заклади, які даватимуть якісні знання.
📲 Forbes Ukraine у WhatsApp. Підписуйтесь й читайте головне про бізнес та економіку
Деталі
- Навчальні заклади зможуть отримати сертифікат і офіційно навчати операторів, які після успішного складання іспитів зможуть обійняти посади операторів БпЛА у військових підрозділах усіх складових Сил безпеки та Сил оборони.
- Щоб отримати ліцензію, заклад має: проводити навчання з керування чи виготовлення дронів; мати 3+ безпілотники для тренування і сертифікації пілотів; мати навчальні програми для підготовки пілотів на цих апаратах; найняти 3+ сертифікованих інструкторів для проведення навчання.
- «Постанова дозволить працювати лише тим закладам, які дають реальні практичні знання, що допоможуть на фронті», – наголосив Федоров.
Контекст
Потреба у професійних операторах дронів постійно зростає. З початку повномасштабного вторгнення в Україні зʼявилися десятки приватних навчальних центрів пілотів БпЛА, але єдина система регулювання їхньої діяльності поки що відсутня.
У лютому цього року президент Володимир Зеленський підписав указ «Про нарощування спроможностей Сил оборони», яким доручив Кабміну створити у ЗСУ Сили безпілотних систем.
20 серпня уряд схвалив законопроєкт, що законодавчо утверджує існування Сил безпілотних систем, а також виділив 24 млрд грн на закупівлю безпілотників для українських захисників.