Україна у січні експортувала понад 3 млн т залізної руди. З чим це пов’язано

Експорт залізної руди Україною у січні перевищив 3 млн т, свідчать дані Держмитслужби. Це на 90% більше, ніж у попередні місяці, повідомив економіст Олексій Блінов.

Ключові факти

  • За словами експерта, це повʼязано з розширенням роботи морського коридору завдяки зачистці Чорного моря від ворожих сил. Нарощування обсягів експорту залізорудної сировини та чорних металів збільшило місячний експорт України на $0,2 млрд.
  • Також зріс експорт чорних металів і виробів з них на 37%, порівняно з попередніми місяцями. Показник перевищив 0,5 млн т.

Україна у січні експортувала понад 3 млн т залізної руди. З чим пов’язане стрімке зростання /Фото 1

Контекст

З серпня по лютий 2024 року завдяки морському коридору від ЗСУ Україні вже вдалося експортувати майже 20 млн т товарів – більше, ніж за аналогічний період минулого року в межах «зернової» угоди, підписаної спільно з ООН, РФ та Туреччиною, йдеться в матеріалі Forbes. Близько третини експортних позицій через морський шлях наразі займають продукти української металургії, повідомив Forbes топменеджер однієї з великих українських металургійних компаній, який погодився спілкуватися на умовах анонімності, через те що не вповноважений коментувати офіційно. «Україна експортує 2,5–3 млн т руди та металу на місяць», – зазначив він.

За підсумками 2023 року Україна наростила обсяги експорту на 112 000 т, до майже 100 млн т товарів. Водночас у вартісному вимірі показник впав на 18,7%, до $35,8 млрд.

Україна у січні цього року експортувала товарів морським шляхом на $1,9 млрд, що на 11% більше, ніж у грудні 2023-го. Загалом у січні експортовано товарів на $3,4 млрд, що на 6,9% більше, ніж у грудні 2023 року. 

У січні Україна вийшла на рекордний за час широкомасштабного вторгнення показник фізичних обсягів експорту – 12 млн т продукції. З них 8,7 млн т вивезено морським транспортом.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *