Видатки загального фонду держбюджету у січні становили ₴150,2 мільярда

Загальна сума касових видатків загального фонду державного бюджету за січень 2024 року становить 150,2 млрд гривень.

Про це свідчать дані місячної звітності Державної казначейської служби України, повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу Міністерства фінансів.

Найбільше коштів у січні 2024 року спрямовано на оплату праці з нарахуваннями – 75,9 млрд грн, або 50,5% від загального обсягу видатків. Зокрема, на грошове утримання військовослужбовців спрямовано 57,4 млрд грн.

На оплату використання товарів і послуг у січні спрямовано 9,3 млрд грн або 6,2% від загального обсягу видатків. Із них: 1,2 млрд грн – для підтримки Збройних Сил України. Це придбання військової техніки, озброєння, боєприпасів, продукції оборонного призначення, засобів індивідуального захисту (шоломів, бронежилетів та іншого спеціального екіпірування), пально-мастильних матеріалів, продуктів харчування; 4,2 млрд грн – перераховано Національною службою здоров’я України на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення.

У січні на соціальне забезпечення (виплату пенсій, допомоги, стипендій) спрямовано 42 млрд грн або 27,9% від загального обсягу видатків. Із них: трансферт Пенсійному фонду для фінансового забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій становить 21 млрд грн; 11,4 млрд грн – для виплати Міністерством соціальної політики на соціальний захист дітей та сімей, захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини, для підтримки малозабезпечених сімей.

На обслуговування державного боргу в січні спрямовано 9,5 млрд грн, або 6,3% від загального обсягу видатків.

Також, у січні 11,8 млрд грн спрямували на трансферти місцевим бюджетам, або 7,9% від загального обсягу.

Читайте також: Україна опрацьовує різні сценарії, щоб зберегти макрофінансову стійкість за будь-яких умов – Пишний

Як повідомлялось, за 2023 рік касові видатки державного бюджету становили понад 4 трлн грн, із них загального фонду – 3,03 трлн грн.

Фото: НБУ

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *