Виробництво дронів. Шмигаль заявив, що бізнес готовий виробляти 1 млн БпЛА

Бізнес і ринок в Україні готові виробляти понад мільйон дронів на рік. Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль на пресконференції за підсумками роботи уряду.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Уряд зробив значні кроки щодо посилення власного виробництва озброєння, зазначив Шмигаль. Він нагадав, що президент Володимир Зеленський ставив завдання щодо виробництва 1 млн дронів. 
  • «Ми розуміємо, що бізнес і ринок в Україні вже готові виробляти понад мільйон дронів. Ми, звичайно, будемо викуповувати все, що зможе зробити наш бізнес, для того щоб передавати це нашим Силам оборони», – наголосив премʼєр.
  • За його словами, уряд виділив близько 40 млрд грн на організацію виробництва дронів. Значні кошти виділяються для закупівель озброєння саме в українських виробників, зазначив премʼєр. 
  • «Завдання стоїть 50% коштів, які виділяють на закупівлю озброєння і військової техніки, використовувати власне на закупівлю в українських виробників», – заявив Шмигаль.
  • Також, за словами премʼєра, увагу буде приділено виробництву і закупівлі РЕБів. Саме вони стають одним із ключових елементів захисту повітряного простору і міст, додав він.

Контекст

Віцепремʼєр Михайло Федоров раніше заявляв, що у 2024-му Україна зможе виготовити 1 млн дронів або навіть більше. Коментуючи заяву президента Володимира Зеленського, який оголосив план на виробництво Україною 1 млн дронів для ЗСУ, Федоров зазначив, що ця цифра є «достатньо реалістичною». 

За словами голови Мінстратегпрому Олександра Камишіна, у грудні 2023 року виробництво FPV-дронів перевищило 50 000. Окрім FPV-дронів, за його словами, Україна спроможна виробити в 2024-му більш ніж 10 000 ударних дронів середньої дальності та понад 1000 дронів із дальністю за 1000 км. Він наголосив, що всі виробничі потужності готові й контрактація на 2024 рік розпочинається.

У 2023-му держконтракти отримали 58 українських виробників дронів. Загалом на ринку працює понад 200 українських компаній, які займаються БпЛА або сервісами та продуктами у сфері дронів. Учасники кластера Brave1 подали понад 1000 розробок.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *