Уряд ухвалив постанову про запуск електронного Містобудівного кадастру на державному рівні, повідомляє Мінцифри. Він дасть змогу муніципалітетам, органам архітектури та архітекторам працювати в єдиній цифровій системі.
Раніше кадастри існували тільки в деяких органах місцевого самоврядування. Більшість містобудівної документації була в паперовому вигляді. Документи губили, підробляли чи гальмували їх розгляд заради хабарів.
Як працюють топові благодійні фонди? Як меценати обирають, які соціальні проєкти підтримувати? Чим благодійність корисна для вашого бізнесу? Дізнайтеся відповіді 23 серпня на форумі «Майстри добра». Спікери – лідери «Повернись живим», Superhumans, Zagoriy Foundation, «Азову», МХП, ОККО. Долучайтеся!
Ключові факти
- Із запуском електронного кадастру вся містобудівна інформація, документи та процедури їх погодження будуть в електронній системі.
- Очікується, що це допоможе пришвидшити процеси будівництва та розбудови інфраструктури, а також сприятиме підвищенню прозорості й захисту сфери від махінацій.
- Вже у вересні, коли постанова набуде чинності. вся взаємодія з містобудівною документацією відбуватиметься в єдиній електронній системі – Містобудівному кадастрі на державному рівні.
- Зазначається, що МБКД має зручний доступ для користувачів.
- За прогнозом Мінцифри, цей кадастр буде корисний для будівельників, держави та громадян оскільки: пришвидшує отримання інформації для видання дозвільних документів, проєктування та будівництва, відкриває геодані на електронній карті; прискорює процедури будівництва й зменшує конфлікти в галузі завдяки можливості швидко перевірити право будувати обʼєкт у певній місцевості; унеможливлює втрати або підробки містобудівної інформації; відкриває громадянам доступ до містобудівної документації, процедури її розробки, погодження та обговорення.
- На період воєнного стану доступ до низки геоданих кадастру буде обмежено, проте знайти та перевірити основну актуальну інформацію щодо містобудівництва стане легше.
Контекст
Цифровізація будівельних послуг реалізується у співпраці з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури й Міністерством цифрової трансформації за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID та UK Dev. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.
Загальна вартість відбудови та відновлення в Україні на 31 грудня 2023 року становить $486 млрд протягом наступного десятиліття, свідчать результати оновленої «Швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення» (RDNA3) від уряду України та Світового банку. Рік тому ці потреби оцінювалися у $411 млрд.