Скільки зброї від міжнародних партнерів не надходить в Україну вчасно?

Від міжнародних партнерів Україні не постачається вчасно 50% зброї, тому ми втрачаємо людей та території, заявив міністр оборони Рустем Умєров на Форумі «Україна. 2024 рік».

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • «Ситуація динамічна, завжди змінюється. 50% зброї не постачається вчасно. Так ми втрачаємо людей і території», – відмітив Умєров.
  • Україна робить все можливе і неможливе, додав міністр. Але ситуація на фронті ускладнюється без своєчасних постачань.
  • «Робимо все можливе, щоб зробити прорив. План «2024» вже є. Ми публічно про нього не кажемо. Він потужний, надійний та має дати результати 2024 року», — зазначає міністр.
  • «Війна Росії проти України — найбільша війна з часів Другої світової війни. Маємо лінію фронту протяжністю 3200 км. Інтенсивні бойові дії проходять на лінії фронту протяжністю 1200 км», — каже міністр. 
  • Україна не тільки має досвід використання світового озброєння на полі бою, а і єдина країна, яка має знання та особливості ведення війни Росією. Розуміємо їхні тактики, стратегії, знаємо сильні та слабкі сторони, каже Умєров.
  • «Союзники мають забезпечувати своєчасне постачання зброї. В історії не було такого, щоб війна велася без переваги в повітрі», – підкреслив Умєров.
  • «Координуємо роботу зі спорудження фортифікацій. Є спільна група з іншими міністерствами», — відмічає він. За вловами міністра, наразі обладнали більше ніж декілька тисяч опорних пунктів, вогневих позицій. 

Контекст

Загальна кількість короткострокових та багаторічних зобов’язань із допомоги Україні сягнула €242 млрд, за підрахунками Кільського інституту світової економіки, з початку повномасштабного вторгнення по 15 січня 2024-го. Ця сума включає як виконану допомогу, так і ту, що надаватиметься у майбутньому.

Впродовж 2023 року війна в Україні поступово перейшла у фазу «позиційної», зазначав ексголовнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Серед причин — дефіцит зброї, потреба у додатковій мобілізації та ротації, та підвішений стан допомоги від США, які є основним військовим донором України.

Сполучені Штати є лідерами у військовій підтримці – €42,2 млрд. Новий пакет підтримки на 2024 рік ще узгоджується у Конгресі. Затягування з ухваленням додаткової допомоги з жовтня 2023-го вже призвело до проблем на фронті та, зокрема, до втрати Авдіївки, визнає президент США Джо Байден. Європа навряд зможе замістити військову допомогу Вашингтона, сказала українським журналістам амбасадорка США Бріджит Брінк.

Дефіцит зброї в Україні зростає з кожним днем. Україна стикається з «критичною» нестачею артилерійських снарядів, оскільки Росія щодня використовує на фронті втричі більше вогневих засобів, повідомляв на початку лютого Bloomberg із посиланням на лист міністра оборони України Рустема Умєрова колегам з Європейського Союзу. Україна ж не в змозі випускати більш як 2 000 снарядів на день по лінії фронту, яка простягається на 1 500 км. Ми потребуємо 200 000 155-мм снарядів на місяць, йдеться в листі.

ЄС своєю чергою визнав, що до 1 березня зможе надати Україні лише половину обіцяних снарядів, пообіцявши до кінця року поставити ще майже 600 000 одиниць.

Європейські столиці поспішають зібрати $1,5 млрд у вигляді екстреного фінансування, щоб закупити для України артилерійські снаряди за межами ЄС, пише Financial Times. Чехія очолює ініціативу, яка є фактично запасним планом для озброєння України.

Глава зовнішньої політики ЄС Жозеп Боррель заявив, що річна виробнича потужність ЄС зросте до 1,4 млн снарядів до кінця 2024 року, випередивши США, які, як очікується, досягнуть 1,2 млн наступного року. За даними аналітичного центру Royal United Services Institute, Росія здатна виробляти 2,5 млн снарядів на рік. 

У доповіді Міжнародного інституту стратегічних досліджень аналітики Франц-Стефан Гаді та Міхаель Кофман дійшли висновку, що Україні знадобиться 75 000–90 000 артилерійських снарядів на місяць, «щоб підтримувати війну в обороні, і понад удвічі більше – 200 000–250 000 – для великого наступу».

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *