Відому американську корпорацію Procter&Gamble внесено у список міжнародних спонсорів війни через те, що P&G досі працює в РФ, сплачує податки в російський держбюджет та сприяє мобілізаційним заходам.
Інформація про це з’явилася на сайті проєкту “Війна і санкції” від Національного агентства з питань запобігання корупції.
Що відомо про діяльність Procter & Gamble в РФ
У березні 2022 року корпорація заявила про скорочення асортименту на російському ринку та пообіцяла залишити у ньому лише товари для здоров’я та гігієни.
Більше того, у серпні з’явилася інформація, що компанія більше не вкладає кошти в розвиток бізнесу на території РФ.
Попри це, бізнес P&G досі діє та розвивається у Росії. Зокрема, на території РФ продовжують працювати комбінат побутової хімії, що є найбільшим у світі виробником мийних засобів для P&G, та завод з виготовлення лез та станків для гоління.
Таким чином “Проктер енд Гембл” продовжує заробляти на ринку РФ та робити внесок у держбюджет країни-агресора.
Згідно з даними НАЗК, лише за 2021 компанія сплатила близько 5,2 млн доларів у вигляді податкових надходжень та інших виплат. Також компанія дає робочі місця для близько 2,5 тисяч росіян.
У березні, вже після заяви про зменшення присутності на російському ринку, P&G на 40% підняла ціни на власні товари в РФ, чим майже знівелювала втрату доходу від скорочення портфеля брендів. Згідно з даними звіту компанії за 2022 рік, за рахунок такого підвищення цін на продукцію зросли органічні продажі компанії в Росії.
Окрім того, лишаючись в Росії, компанія сприяє мобілізації, адже згідно з новим російським законодавством, корпорації, які працюють у РФ, змушені брати участь у мобілізаційних заходах, сприяти призову співробітників до армії та фінансувати їхнє військове спорядження.
Яку продукцію випускає Procter & Gamble
Зокрема, компанії належать такі дочірні підприємства та бренди:
- Gillette
- Fairy
- Tide
- Ariel
- Lenor
- Mr. Proper
- Pampers
- Always
- Head & Shoulders
- Pantene
- Old Spice
- Hugo Boss
- Max Factor
- Duracell
- Naturella
- Venus
- Discreet
- Tampax
- Oral-B
- Blend-a-med
- Pampers
У зв’язку з фактичною підтримкою P&G військової агресії РФ проти нашої країни, українцям радять відмовитися від купівлі товарів вище перечислених брендів, а також іншої продукції “Проктер енд Гембл”.
Які корпорації досі працюють у Росії
“На жаль, через низький моральний поріг сотні іноземних компаній залишаються працювати на російському ринку, тим самим фінансуючи армію та воєнно-промисловий комплекс держави-агресора”, – говорить глава НАЗК Олександр Новіков.
Серед відомих нам компаній, окрім P&G, також вже є:
- OpenWay Group
- Danieli
- TMS Tankers Ltd.
- Minerva Marine Inc.
- Thenamaris Ships Management
- Delta Tankers Ltd.
- Dynacom Tankers Management Ltd.
- Leroy Merlin
- Mondi Group/Mondi PLC
- eKassir
- Liberian International Ship & Corporate Registry
- Bonduelle.
“Вся інформація про їхню діяльність передається міжнародній компанії LSEG і вноситься до бази даних World-Check, аби захистити міжнародну фінансову індустрію від спонсорів російської війни”, – додає очільник НАЗК.
На сьогодні понад 300 торгових марок P&G продаються у 140 країнах світу.