Підвищення податків: у Раді підтримали нову версію урядового законопроєкту №11416

Фінансовий комітет Ради підтримав обмежений пакет підвищення податків, запропонований урядовим законопроєктом №11416. Про це повідомив народний депутат, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк у Telegram. Поточна редакція проєкту закону – суттєво менш масштабне збільшення податків, ніж Кабмін пропонував у липні.

Ключові факти

  • У чинній версії законопроєкту залишається: підвищення військового збору з 1,5% до 5%, збільшення податків для ФОП першої та другої груп, авансові внески на АЗС, 1% для всіх форм ФОП третьої групи, 25% прибутку на фінустанови, помісячна звітність ПДФО (ймовірно, для створення механізму економічного бронювання).
  • «За» проголосували 17 нардепів. Два – проти, уточнив Железняк у Telegram.
  • «Була тяжка дискусія про вилучення норми про податок 50% на банки, – повідомив нардеп. – Депутати виступили «за». Проти виступив НБУ, Мінфін та говорять категорично проти МВФ». Згідно з їхньою аргументацією, доведеться докапіталізовувати банки та буде неможливо залучити 385 млрд грн на ринку до кінця року.
  • До цього питання нардепи повернуться у другому читанні, зазначив Железняк.

Контекст

18 липня у Верховній Раді зареєстрували урядовий законопроєкт №11416, який пропонував на час воєнного стану збільшити військовий збір для всіх громадян і додатково встановити збори для окремих галузей.

Наприклад, 5% – з доходів операторів від мобільних послуг, 15% – на операції з купівлі авто, 30% – ювелірних прикрас тощо. Додаткові збори планувалися і для мереж АЗС, закордонних посилок і виробників солодкої води. Кабмін також пропонував запровадити 1% військового збору для ФОПів третьої групи спрощеної системи оподаткування та збільшити його з 1,5% до 5% для штатних працівників.

Додаткові критично важливі потреби уряд оцінював у 500,3 млрд грн, зокрема 495,3 млрд грн – на оборону. Очікується, що підвищення військового збору та деякі інші заходи дадуть змогу мобілізувати на сектор безпеки та оборони ресурсів на 121,8 млрд грн.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *