Лідери G7 наполягають на виплаті Росією $486 млрд Україні компенсації за шкоду

Росія повинна заплатити за шкоду, яку вона заподіяла Україні незаконною агресивною війною, розмір якої, за даними Світового банку, перевищує $486 млрд. Про це йдеться в тексті декларації лідерів країн G7 за підсумками саміту в Італії, пише італійське агентство ANSA.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Деталі

  • Зобовʼязання Росії за міжнародним правом щодо відшкодування збитків Україні зрозумілі, зазначається у декларації. Лідери G7 заявили, що продовжують розглядати всі можливі правові шляхи, за допомогою яких Росія буде змушена дотримуватися цих зобовʼязань.
  • Крім того, країни G7 обіцяють продовжувати тиск на прибутки Росії від торгівлі сировиною та енергоносіями.
  • У документі також йдеться про непохитну підтримкау України. Лідери G7 пообіцяли продовжити надавати Україні військову, фінансову і гуманітарну допомогу.
  • «Нашою кінцевою метою залишається справедливий, міцний і всеосяжний мир відповідно до міжнародного права, Статуту ООН та його принципів, а також повага до суверенітету й територіальної цілісності України. Ми продовжуватимемо підтримувати Україну доти, доки це необхідно», – йдеться у декларації.

Контекст

У центрі уваги саміту «Великої сімки» була війна Росії проти України, при цьому група погодила план надання Україні кредиту на суму $50 млрд за рахунок використання прибутку від заморожених російських активів.

В Італії до «Великої сімки» приєдналися лідери Аргентини, Бразилії, Туреччини, Обʼєднаних Арабських Еміратів та України.

Напередодні Bloomberg повідомив, що країни «Великої сімки» домовляться про посилення контролю за обмеженням цін на російську нафту, а також заходів проти нових енергетичних проєктів РФ та експорту металів.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *