«Кока-Кола», «Оболонь», «Панда». Виробники безалкогольних напоїв збільшили сплату податків удвічі

Виробники безалкогольних напоїв та мінеральної води за підсумками 2023 року сплатили податків на суму 2,8 млрд грн, що вдвічі більше, ніж у 2022-му. Про це повідомив голова профільного комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

Зізнаємося у коханні нашим читачам ❤‍🔥 Тільки 14 та 15 лютого даруємо 800 грн знижки на річну диджитал-підписку на сайт Forbes. Вартість зі знижкою — 999 грн/рік. Діє з промокодом FLOVE. Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Представники галузі сплатили податків на 2,8 млрд грн. За словами Гетманцева, 68,5% надходжень із зазначеної суми забезпечили «Кока-Кола», «Оболонь» «Красилівське» та виробнича фірма «Панда».
  • Гетманцев наголосив, що всі три лідери зі сплати податків мають вище середньогалузеве навантаження: «Кока-Кола» – і по ПДВ, і по податку на прибуток, «Оболонь» і «Красилівське» – по ПДВ, а «Панда» – по податку на прибуток.

Контекст

У 2022 році обсяг вітчизняного ринку споживання солодких газованих напоїв склав 1,3 млрд л, підрахували на запит Forbes в консалтинговій компанії Pro-Consulting. Тобто приблизно 37 л солодких напоїв на рік на одну людину, якщо рахувати кожного українця. Для порівняння, у Великій Британії цей показник становить 79,4 л.

Весною 2023-го декілька десятків депутатів зареєстрували законопроєкт, який може встановити акциз на солодкі напої в Україні. Більше про це читайте в редакційному матеріалі Forbes.

У грудні 2023 року Кабмін ухвалив Національну стратегію доходів до 2030-го. Це детальний план, що описує, як Україна поступово житиме за рахунок власних ресурсів. Серед планів уряду – запровадження з 2027 року акцизу на підсолоджені цукром напої.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *