Кількість російських кібератак – скільки атак відбила СБУ

Служба безпеки України (СБУ) зафіксувала понад 9000 російських кібератак протягом 2022–2023 років. Про це в інтервʼю Forbes повідомив керівник департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • «Росія масштабує кількість і якість атак – з 1400 у 2021-му до 4500 у 2022-му і 2023-му, – сказав Вітюк. – І це я кажу лише про потужні кібератаки, які фіксує і відбиває саме СБУ».
  • СБУ має документи, які свідчать, що національна система масштабування кіберагресії в РФ працює мінімум з 2016-го. Офіцери чинного резерву ГРУ та ФСБ навчають студентів кібернаступальних дисциплін у військових та технічних вишах, розповів Вітюк. «Студенти проводять науково-технічні роботи зі створення програмних засобів, вивчають архітектуру логістики, енергетики, водопостачання України та інших країн, пишуть курсові та магістерські роботи про це», – додав він.
  • Після навчання офіцери російських спецслужб підбирають найбільш талановитих студентів, які йдуть працювати в ГРУ і ФСБ або ж працюють на підряді під контролем. «У жодній іншій країні світу немає такого, щоб людей системно вчили бути хакерами. Росія почала з вишів, із часом дійде й до шкіл», – повідомив Вітюк.
  • Інвестиції Росії в кібератаки вимірюються мільярдами рублів. «І ця сума продовжує зростати. Вони намагаються поєднувати кінетичні, психологічні та кібероперації», – сказав Вітюк.

Контекст

Останні гучні кібератаки – атака на «Київстар» 12 грудня 2023 року, яка на кілька днів залишила без зв’язку 24,4 млн абонентів найбільшого оператора, та січнева атака на дата-центр «Парковий», клієнтами якого є десятки державних компаній. Через це частково не працювали сервіси державних «Нафтогазу», «Укрпошти» та «Укрзалізниці», а також система перетину кордону «Шлях». 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *