Допомога США критично важлива для України

Лідери ЄС схвалили пакет фінансової допомоги Україні на €50 млрд. Сподіваємося, США підуть цим же шляхом. Для України це критично важливо. Про це в кулуарах Форуму «Україна. Рік 2024» сказала Forbes Ukraine міністерка економіки України Юлія Свириденко.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • «Для нас критично важливо, щоб у нас була і безпекова підтримка, і макродопомога від США. Сподіваємося, що Америка, як і ЄС, затвердить нам макродопомогу», — відреагувала Свириденко на прохання Forbes пояснити критичність ідеї Конгресу США давати Україні тільки військову підтримку, без економічної.
  • У США також дискутують щодо надання Україні допомоги в кредит. Зокрема така ідея лунає від кандидата в президенти США Дональда Трампа. Ми можемо собі це дозволити? «Частина є коштів у кредит, частина — грантових коштів. Звичайно, що до нас пріоритет — грантові кошти», — відповіла мінітерка.

Контекст

Політична криза в США все більше підважує шанси українського бюджету отримати хоч якісь кошти від Вашингтона цьогоріч. Ціна питання – принаймні $7,85 млрд. 

Перемовини в Конгресі про фінансову та військову допомогу США Україні перебувають у глухому куті. Республіканці відмовились від угоди, що передбачала $7,85 млрд прямої бюджетної та $50,4 млрд військової підтримки. Як заявив президент США Джо Байден, це сталося під тиском його ймовірного опонента на президентських виборах Дональда Трампа.

Навіть за позитивного сценарію це було б на $4 млрд менше, ніж розраховував отримати від Вашингтона український уряд. Гроші від США складають третину усієї міжнародної допомоги, на яку Україна очікувала отримати цьогоріч ($37 млрд). Дефіцит держбюджету 2024-го дорівнює еквіваленту $41 млрд.

13 лютого Сенат США підтримав законопроєкт про міжнародну допомогу на суму $95,3 млрд, який передбачає фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню. Але Палата представників, яка має далі голосувати цей законопроєкт, не розглянула його та пішла на канікули до 28 лютого.

16 лютого стало відомо, що американські конгресмени оприлюднили альтернативний законопроєкт щодо допомоги Україні та іншим союзникам. У частині допомоги Україні він містить лише безпекову складову асигнувань у розмірі $47,69 млрд.

Дональд Трамп своєю чергою заявив, що США мають припинити надавати допомогу іншим країнам, якщо її не структуровано як позику. Білий дім же не вважає передачу допомоги Україні в кредит хорошим варіантом, заявляв радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

Салліван відмітив, що законопроєкт про допомогу Україні просуває основні інтереси нацбезпеки США з кількох напрямків. Наприклад, інвестиції в оборонно-промислову базу США.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *