«АрселорМіттал Кривий Ріг» скорочує виробництво. Підприємство назвало причини

«АрселорМіттал Кривий Ріг» знизить виробництво та уповільнить прогнозоване зростання через низку викликів, з якими зіткнулося підприємство у другій половині 2024 року, йдеться в зверненні генерального директора Мауро Лонгобардо. Одним із факторів стало значне зростання цін на електроенергію в Україні.

АМКР – великий платник податків і найбільший роботодавець у Кривому Розі. Підприємство є одним із найбільших виробників металопродукції в Україні.

Форум «Енергія бізнесу» у Києві вже 9 жовтня

Бізнес будує нову енергореальність, забезпечуючи незалежність в умовах блекаутів. 9 жовтня на форумі «Енергія бізнесу» обговоримо технології та інвестиції, що змінюють правила гри на енергоринку. Дізнайтеся, як адаптувати бізнес до майбутніх енергетичних викликів, за посиланням. 

Ключові факти

  • Серед основних зовнішніх чинників скорочення виробництва – зменшення споживання залізної руди Китаєм, що спровокувало падіння світових цін на неї та обмежило обсяги наших продажів, оскільки ціни опустилися нижче собівартості її доставки на ринок. «Це неминуче робить експорт нерентабельним, що призводить до необхідності скорочення виробництва», – пояснив гендиректор.
  • Ще однією причиною є стагнація ринків сталі в Європі, спричинена геополітичною невизначеністю в регіоні, високою інфляцією, сповільненням діяльності будівельних компаній, підвищенням цін на енергоносії та сировину. «Це створює надлишок рудної та сталевої продукції, і низка виробників у Європі консервують потужності та призупиняють виробництво», – повідомив Лонгобардо.
  • На скорочення виробництва вплинули й логістичні обмеження через війну. Через високу вартість транспортування підприємство може експортувати готову продукцію лише до країн найближчої Європи, зокрема Польщі, Румунії та Прибалтики, де європейські та інші виробники мають низку конкурентних переваг, зокрема через меншу вартість електроенергії в собівартості та дешевшу логістику.
  • Ще одним несприятливим фактором в «АрселорМіттал Кривий Ріг» назвали значне зростання цін на електроенергію в Україні. Підприємство змушене імпортувати щонайменше 80% електроенергії, щоб забезпечити стабільність енергопостачання. «У підсумку ціна імпортної електроенергії для підприємства більш ніж удвічі перевищує ціну, яку платять наші конкуренти в галузі в країнах Західної Європи», – наголосив очільник підприємства.
  • Обсяг внутрішнього ринку через війну зменшився і становить 60% довоєнного. Це також обмежує обсяги продажів на єдиному ринку, який підприємство може належним чином охопити.
  • У 4 кварталі компанія планує скоригувати рівень виробництва відповідно до зниження попиту на ринках і рівня цін на залізорудну сировину та металопродукцію в Україні та світі. «Якщо ми цього не зробимо, це призведе до ще більших втрат», – сказано у зверненні.
  • «У новий рік ми плануємо зайти з однією доменною піччю, одним конвертером і МБЛЗ-1», – сказав Лонгобардо, додавши, що зміна планів виробництва не потягне за собою скорочень персоналу.

Контекст

АМКР за підсумками 2023-го скоротив виробництво сталі на 18,5% проти показників 2022 року – до 1 млн т. Протягом минулого року комбінат скоротив виплавку чавуну на 7,2% р./р. – до 1,5 млн т. Випуск сталевого прокату становив 0,9 млн т, що на 19,2% менше проти 2022 року.

У 2023-му податкові платежі «АрселорМіттал Кривий Ріг» до бюджетів усіх рівнів склали 4,1 млрд грн податків і зборів. Із них 243 млн грн надійшли до державного бюджету та 2,2 млрд грн – до місцевих бюджетів.

АМКР у квітні 2024 року відновив роботу доменної печі і майже вдвічі збільшив виробництво сталі та прокату попри постійні атаки Росії на енергетику. У порівнянні з квітнем 2023-го виробництво сталі зросло на 90% (з 86 000 до 163 000 т) і прокату – на 95% (з 78 000 до 152 000 т). 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *