Акції власника Zara злетіли на тлі зростання річних продажів на 10%

Акції іспанського ритейлера Inditex, який є власником брендів Zara, Pull & Bear, Bershka, Stradivarius та Massimo Dutti, подорожчали до історичного максимуму після виходу річного звіту, пише CNBC.

Ключові факти

  • Під час торгів на Лондонській біржі 13 березня акції Inditex зросли у ціні більш ніж на 6%, до €43,58.
  • Згідно зі звітом, виручка Inditex у 2023 році зросла на 10,4%, сягнувши рекордних €35,9 млрд.
  • Чистий прибуток зріс до €5,4 млрд, що на 30,3% більше, ніж роком раніше. EBITDA зросла на 13,9%, до €9,9 млрд. 
  • Продажі зросли у всіх регіонах та серед усіх брендів Inditex. Компанія визнала їх «дуже задовільними» як у магазинах, так і онлайн.
  • Гендиректор Inditex Оскар Гарсіа Масейрас назвав річні результати компанії чудовими.
  • Також рада директорів Inditex рекомендувала збільшити дивіденди за 2023 рік на 28%, до €1,54 на акцію. Ця сума включатиме бонусні дивіденди у розмірі €0,5 на акцію. Виплату планується розбити на дві частини: 2 травня акціонери отримають €0,77 на акцію, 4 листопада – ще €0,77.

Контекст

В Україну група Inditex зайшла у 2008 році. Тоді першим магазином стала Zara на столичному Хрещатику. Наприкінці 2022 року ритейлер закрив його «з комерційних причин». 

Пізніше в Україні зʼявилися й інші бренди Inditex: Bershka, Stradivarius, Pull & Bear та преміальний Massimo Dutti. «Ми вважаємо Україну потенційно привабливим і розвиненим ринком, тому модель управління така ж, як і в Європі», – розповідали у 2008 році у пресслужбі компанії.

До 24 лютого 2022 року в Україні працювали 65 магазинів Inditex у восьми містах України. У 2021-му іспанська компанія разом зі шведським ритейлером H&M займали 3,6% від усього ринку в 115 млрд грн, розповідав у квітні 2023 року генеральний директор компанії Pro-Consulting Олександр Соколов.

«Zara повертається в Україну після дворічного закриття», – з таким заголовком 1 березня вийшла новина на сайті Financial Times. 

Inditex планує відкрити 50 магазинів в Україні. Відновлення роботи почнуть із 20 магазинів, зокрема у торговельних центрах Києва, йшлося у повідомленні видання із посиланням на пресслужбу Inditex. Де саме відкриються перші магазини Zara, читайте в матеріалі Forbes Ukraine.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *