Європейська комісія продовжить надавати енергетичному сектору України усю необхідну підтримку – не тільки взимку, а й надалі.
Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявила заступниця гендиректора генерального директорату з енергетики Європейської комісії Мехтільд Версдорфер на пресконференції у Відні за результатами 22-го міністерського засідання Енергетичного співтовариства.
"Ми обговорювали готовність до зими, і ми знаємо, що останнім часом було багато російських атак. Україна входить у третю зиму – ймовірно, найважчу зиму, враховуючи нещодавні атаки на енергетичну інфраструктуру. Тому ми хотіли б ще раз висловити нашу повну підтримку Україні, а також Молдові зараз в зимовий період і, звичайно, надалі – з усією технічною, фінансовою і політичною підтримкою", – сказала вона.
Представниця Єврокомісії відзначила, що під час міністерського засідання вперше було затверджено список проєктів інтересу Енергетичного співтовариства, що сприятиме регіональній інтеграції.
Читайте також: У штаб-квартирі ООН обговорили проблеми захисту української енергетики від терористичних атак Росії
"Якщо говорити конкретно, то в списку є шість проєктів у сфері електроенергетики: п'ять щодо зміцнення електромереж та взаємозв'язку між країнами, а також один щодо створення потужностей для зберігання електроенергії. Якщо ви потрапите до списку і відповідатимете критеріям, ви можете отримати фінансування від ЄС", – пояснила Версдорфер.
Під час засідання було ухвалено рекомендації щодо прискорення розгортання проєктів з відновлюваної енергетики та енергоефективності. Його учасники також приділили увагу інтеграції операторів ринків електроенергії та наголосили на важливості впровадження Інтеграційного пакету у сфері електроенергетики.
Читайте також: Новий єврокомісар хоче розірвати всі «енергетичні зв'язки» ЄС із Росією
Як повідомляв Укрінформ, на полях 22-го міністерського засідання Енергетичного співтовариства у Відні міністр енергетики України Герман Галущенко зустрівся із новопризначеним єврокомісаром з питань енергетики Деном Йоргенсеном.
Фото: Georges Boulougouris