Експорт новим морським коридором невдовзі сягне 30 мільйонів тонн – Шмигаль

Експорт українським морським коридором, який запрацював у серпні 2023 року, вже найближчим часом сягне позначки у 30 млн тонн.

Про це під час пресконференції сказав Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє Укрінформ.

"Морський коридор працює. Скоро досягнемо 30 млн т, які проїхали вже після того, як Росія вийшла з зернової угоди", – сказав Шмигаль.

За його словами, мета уряду – вийти на стабільні показники рівня 2021 року в морських перевезеннях, а для цього потрібно захистити експортні шляхи через порти Одеської та Миколаївської областей.

Шмигаль наголосив, що українські порти на Дунаї – це колосальна допомога під час блокування перевезень Чорним морем. 

"Зараз Дунайський портовий кластер розвивається, розглядаємо можливість контейнерних перевезень по Дунаю", – зазначив прем'єр.

Він також нагадав, що порівняно з 2021 роком вантажообіг по Дунаю зріс на 600%.

Читайте також: Рекордний експорт: у лютому українським коридором вивезли 8 мільйонів тонн вантажів

"Наша мета – розширити експортну спроможність Дунайського кластера з 33 млн т у 2023 році до 35-40 млн т", – підкреслив Шмигаль.

Як повідомлялося, у серпні 2023 року Україна відкрила тимчасовий коридор для виходу торговельних суден з портів Південний, Одеса та Чорноморськ. При цьому РФ продовжує атакувати портову інфраструктуру України.

Україна у лютому 2024 року відправила морським коридором рекордний обсяг вантажів – 8 млн т, з яких 5,2 млн т становила аграрна продукція.

Фото: Телеграм Дениса Шмигаля

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *