В Україні найбільші зарплати пропонують в столиці. У Києві в середньому роботодавці готові платити 20 000 гривень. При цьому найменші зарплати пропонують в Сумській області – там середній показник становить 12 800 гривень.
Такі дані можна побачити на кадровому порталі Work.ua. Слід зауважити, що серед різних професій можна побачити дуже суттєву різницю в прибутках. Наприклад, фахівцям, які розміщують рекламну продукцію на інформаційних майданчиках пропонують в середньому від 70 000 гривень. Водночас керівникам гуртків пропонують близько 6 700 гривень. Тобто, різниця між зарплатами цих двох спеціалістів практично в 10 разів.
Першу сходинку за середньою зарплатою посідає столиця – у Києві пропонують близько 20 000 гривень новим працівникам. На другому місці за розмірами зарплат Львів: тут середній показник дорівнює 18 000 гривень. Найбільшу зарплату в цих регіонах пропонують топменеджерам: ці експерти можуть заробити близько 60 000 гривень на місяць. Найменший дохід в педагогів-організаторів та організаторів – 9 900 гривень.
У Дніпрі, Одесі та Ужгороді в середньому пропонують зарплату в розмірі 17 500 гривень. Тут найбільше зароблятимуть топменеджери, військові – приблизний дохід на місяць становить 55 000 гривень. Найменша зарплатня в прибиральниць – в середньому 9 000 гривень.
Найменша середня зарплата в Сумах: роботодавці пропонують близько 12 800 гривень. Найбільше платитимуть військовим – близько 72 500 гривень. Найменше – прибиральницям (близько 7 000 гривень).
Ринок праці в Україні
Раніше в Національному банку України розповіли, на які спеціальності під час повномасштабної війни збільшився попит. Експерти зазначають, що найбільше зараз роботодавці шукають спеціалістів у сферу продажів, логістики, а також є великий попит на робітниці професії. Водночас низка роботодавців відчуває кадровий голод. Зокрема, серед причин – міграція українців на тлі війни. Проте поступово ринок праці відновлюється.
Також директор з комунікації з пошуку роботи Work.ua Максим Пилипенко розповідав, що лише в чотирьох регіонах країни зросла середня заробітна плата, яку пропонують у вакансіях роботодавці. Це Дніпропетровська, Київська, Одеська та Львівська область. Крім того, роботодавцям стало важче знаходити медичних фахівців, лікарів, маркетологів та бізнес-аналітиків.
“Найбільшу конкуренцію ми спостерігаємо на посадах, які передбачають віддалену роботу. Це діджитал-фахівці – копірайтери, SMM-менеджери. Також висока конкуренція в ІТ-сфері, багато програмістів. Це пов’язано з тим, що сьогодні ІТ в Україні переживає нелегкі часи, існують певні ризики, через це компанії вдаються до певних кроків”, – зазначив експерт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Зарплати українців: у яких містах і кому платять найбільше
- В Україні збільшать мінімальну зарплату – коли та на скільки
- Коли закінчиться війна та що буде з економікою, цінами й зарплатами. Прогнози та перші ціфри бюджету – 2024
- Незадоволені зарплатами від 6 тисяч доларів і вище – айтівці розповіли, як змінилися їх доходи в період війни