Орхідеї потрібно пересаджувати, коли її коріння повністю заповнює горщик. Також потрібна пересадка, коли корисні властивості субстрату виснажені або орхідея залита водою через недостатній дренаж і коріння почало підгнивати, інформує Ukr.Media.
Найкраще це робити після цвітіння, коли з'являються молоді пагони. Уникайте пересадки у спекотний час, а також у листопаді-грудні. Якщо ваша орхідея відцвіла саме у цей період, дочекайтеся весни. Ніколи не пересаджуйте рослину під час цвітіння, навіть якщо вам здається, що їй вже тісно у старому горщику.
Нехай вас не спокушає наявність у продажу «готових» ґрунтів для орхідей — краще приготувати суміш самостійно, щоб врахувати вимоги саме вашої рослини. До того ж це неважко, і всі компоненти окремо цілком доступні — це субстрат із соснової кори та керамзиту. Також у цю суміш часто додають мох сфагнум, він добре затримує вологу, сприяє кращому зміцненню коренів рослини в горщику.
Якщо ви все-таки вирішили купити ґрунт, то вибирайте той, у якому високий вміст соснової кори, немає землі та дуже мало компосту.
Для перевірки складу візьміть трохи суміші до рук, вони повинні залишитися чистими. Якщо виявите в ній дрібні органічні частинки, промийте її в друшляку, кажуть фахівці.
Вони також рекомендують при кожній пересадці збільшувати діаметр горщика на 1-2 см, не більше. А тепер перейдемо безпосередньо до пересадки.
Обережно витягніть орхідею і звільніть її коріння від залишків субстрату, промийте їх водою, видаліть пошкоджене, підгниле і сухе.
На дно пластикового горщика насипте кілька сантиметрів дренажу. Потім наповніть його вологим субстратом на 2-3 см нижче за краї.
Орхідеї з одним стеблом, наприклад фаленопсис, поміщають по центру горщика. Трохи зміщуючи від центру, розташовують орхідеї з ризомами — дендробіум або каттлею.
Укладіть коріння і засипте його тією ж сумішшю до країв горщика. Коренева шийка має бути заглиблена максимум на 2 см, а псевдобульби (якщо такі є) — залишатися на поверхні. Рослина вважається правильно посадженою, якщо ви можете підняти орхідею за листок і при цьому не витягнете її з горщика.
Після пересадки не поливайте рослину протягом 2-4 тижнів. Цей час необхідний для появи нових коренів і молодих пагонів. Досить зволожувати поверхню субстрату водою кімнатної температури за допомогою пульверизатора, що не містить кальцію.
Джерело: ukr.media