Троянда садова: п’ять основних захворювань та методи їх лікування

Погодьтеся, що троянда є однією з найбільш благородних декоративних рослин. Троянди мають різноманітне забарвлення: від білої до темно-фіолетової, і виділяють різний аромат: від ледве помітного до важкого, що викликає у деяких людей мігрені. Таким чином, практично кожна людина, навіть не шанувальник квітів, може вибрати собі троянду по душі, інформує Ukr.Media.

Крім того, з троянди отримують один з найдорожчих продуктів у світі — рожеве масло, яке використовується в парфумерії і коштує дорожче золота такої ж маси. А ще з пелюсток троянди готують смачне варення, яке завдяки високому вмісту фітонцидів і ефірних олій є одним з кращих засобів профілактики карієсу.

Троянда: шкідники і хвороби

У статті ми розповімо про п'ять основних захворюваннях цієї справді універсальної рослини, а також методи їх лікування.

Іржа

Збудники — гриби роду Phragmidium. При цьому захворюванні на поверхні листя і стебла формуються жовті плями, які згодом розростаються і темніють, викликаючи занепад і загибель рослини. На нижніх листках троянди при цьому можуть формуватися пустули. Для лікування хвороби троянду обприскують розчином мідного купоросу або бордоською рідиною.

Рак стебла

Збудник — гриб Coniothyrium wernsdorffiae. Головний симптом захворювання — поява на стеблах і пагонах чорних некротичних зон з бурою облямівкою. Ефективних засобів лікування раку стебла не існує, троянду з симптомами хвороби знищують. Профілактикою служить обприскування рослини розчином мідного купоросу.

Слизистий пильщик трояндовий

Личинки цієї комахи прогризають ходи і отвори в м'яких тканинах троянди, викликаючи її в'янення та загибель. Щоб позбутися шкідника, вирізують найбільш пошкоджені ділянки рослини, промивають частину теплою водою з милом і обприскують спеціальним препаратом.

Трояндова цикадка

Місця скупчення цих комах виглядають як білі крапки або плями. Харчуються ці комахи соком м'яких тканин троянди, тому перебуваючи у великій кількості цикадки здатні викликати загибель рослини. Для лікування від цикадок, після промивання мильним розчином, троянду обприскують препаратом «Актара» або настоєм кінського каштана.

Мозаїка троянди

Збудник — вірус мозаїки. При цьому захворюванні на надземною частиною рослини утворюються світлі плями або крапки. Мозаїка є причиною уповільнення росту і загибелі рослини. Захворювання невиліковне. Троянду з ознаками мозаїки слід знищити, а інструменти, що контактували з нею (ножиці, секатори тощо) піддаються стерилізації.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *