У деяких садівників більша частина врожаю пізніх сортів яблук виявляється на дереві під час настання морозів. Залишати їх до весни не можна. До того ж такі плоди чудово підходять для мочіння, інформує Ukr.Media.
Збирати треба не тільки замерзлі плоди, але і гнилі, вони покриті цвіллю і спорами грибів. Якщо їх залишити, то з настанням теплої погоди грибок розлетиться всюди.
Цікаво, що на вишні та черешні також залишаються «сухофрукти» на зиму. Просто вони більш дрібні і погано помітні. Треба прибрати і їх, щоб спалити або прибрати за межі ділянки. Сухі плоди вишні і черешні викликають лютий грибок — моніліоз, який викликає не тільки псування врожаю, але й загибель цілих дерев.
Залишати плоди валятися на землі теж не можна. Хороший прийом — закласти зіпсовані плоди в компостну купу, де до весни вони перегниють і будуть повністю знешкоджені.
Прогулюючись зимою по садку, звертайте увагу і на гнізда шкідників. Вони скріплені павутинкою з декількох листочків. Їх треба зрізати і спалити. Також на молодих пагонах можна помітити яйцекладки різних шкідників. Такі гілочки треба зрізати і теж відносити на вогнище.
Якщо минулий рік сильно шкодили комахи, заготовте для весняного обприскування спеціальний засіб проти цих шкідників. Якщо дерева страждали від хвороб, то використовуйте 3 % бордоську рідину.
Джерело: ukr.media