Розсада стала блідою: що робити та чим підживити

Зайва блідість розсади — тривожний симптом, що безпосередньо свідчить: щось пішло не так. Реагувати на нього необхідно оперативно, інакше велика праця може пропасти задарма. Але як саме реагувати, інформує Ukr.Media.

Розсада може збліднути через ті самі причини, що й надмірно витягнутися: нестачу світла і тісноту. Але якщо пікіровка і додаткове освітлення не повертають рослинам здоровий та інтенсивний зелений колір, то, найімовірніше, згубний вплив чинять інші чинники.

Ними найчастіше виявляються ушкодження кореневої системи, нестача вологи, підвищена кислотність ґрунту і нестача азоту, а то й сукупність усіх або частини цих обставин. Розглянемо виходи з положення окремо.

За нестачі азоту — терміново (але не надмірно) підживіть розсаду будь-якими добривами з високим вмістом цього елемента, і найкраще мінеральними, а не органічними, оскільки останні надають свій корисний ефект повільніше, а з часом у нас зараз важкувато.

Перевірте рівень кислотності ґрунту. Якщо він кислий, а не нейтральний, терміново додайте попелу або доломітового борошна для відновлення нейтральності, або, якщо є можливість, перемістіть рослини в ємність із ґрунтом, уже позбавленим цього недоліку.

Причастіть поливи і на деякий час — доки блідість не зникне, — збільште їхній обсяг у півтора раза.

Пошкодження коренів — ця причина стосується розсади, що пройшла стадію пікіровки, оскільки пошкодження могли з'явитися тільки під час цього процесу. Можна пролити рослини розчином стимулятора коренеутворення, але, якщо це не матиме належного ефекту, доведеться позбутися пошкоджених екземплярів, частково пересіявши заново.

І ще момент. З поливом і азотним підживленням дуже бажано не перестаратися, стежте за станом: якщо все нормалізується — відразу все припиніть. Якщо нічого не змінюється, блідість залишається — значить, причина не в цьому і процедури також треба зупинити. В іншому разі до блідості додасться і ще зайва витягнутість, а це означатиме, що розсада фактично некондиційна.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *