Почорніло листя на кімнатних рослинах: причини і що з цим робити

Найчастіше в холодну пору року можна зіткнутися з тим, що кінчики домашніх рослин починають загадковим чином чорніти, інформує Ukr.Media.

Для того, щоб хоч якось допомогти квітам, слід спочатку зрозуміти, чому таке взагалі відбувається. У більшості випадків таке негативне явище викликано однієї з п'яти причин.

Низька вологість повітря

Низька вологість повітря в приміщенні — перша і чи не найголовніша причина почорніння листочків у рослин. В більшості випадків нічого з цим зробити не можна, оскільки після запуску опалювальних приладів показник вологості майже відразу опускається до 30 %. А це екстремальна вологість для багатьох кімнатних рослин. Тільки кактуси здатні переживати таке безболісно.

Висока температура

Занадто висока температура повітря (особливо разом з низькою вологістю) може призвести до почорніння і засихання листя рослин. З цієї причини дуже важливо стежити за тим, щоб у зимовий період поділка термометра не опускалася в оселі нижче 16 градусів і не перевищували 20 градусів. Оптимальною температурою для більшості кімнатних рослин буде 18 градусів за Цельсієм. Особливо обережним потрібно бути тим, хто використовує в будинку додаткові опалювальні прилади.

Протяг

Холодне повітря з кватирки сприяє стрімкому почорнінню листя. Найчастіше досить пари хвилин для запуску руйнівного процесу. З цієї причини дуже важливо або переставляти горщики з рослинами або спочатку ставити їх у ті місця, де точно не дістане холодного повітря.

Проблеми з корінням

Найчастіше в зимовий період листя чорніють саме із-за проблем з корінням, а саме — їх загнивання. В першу чергу — це неправильний, надмірний полив рослин. Також причиною загнивання може стати важка, щільна земля в горщику. Нарешті, рослина може просто перемерзла на протязі, що також негативним чином може позначитися на кореневій системі.

Вода

Нарешті, причиною почорніння кінчиків листя може бути звичайна вода. Найчастіше почорніння починається тоді, коли господарі поливають рослини холодною водою.

Якщо вода для поливу набирається з-під крана, то краще дати їй відстоятися протягом двох діб у відкритій ємності. Це необхідно для скорочення кількості хлору, а також осідання важких металів і солей. Крім того, температура рідини повинна стати кімнатної.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *