Обробка ґрунту в теплиці навесні від хвороб і шкідників перед висадкою розсади

Щоб теплиця нормально виконувала свої функції, забезпечуючи врожай культур, які не особливо прихильні до відкритого повітря, треба ретельно стежити за тим, щоб вона сама не стала джерелом небезпеки. Будучи простором відносно закритим, усі складові теплиці — і ґрунт передусім — можуть слугувати накопичувачами хвороботворних організмів і шкідників. Як же зробити ґрунт у теплиці безпечним у цьому відношенні, розповіли агрономи, інформує Ukr.Media.

Для початку напружте пам'ять: коли, в якому році ви вперше запустили теплицю в роботу? Це важливо знати ось для чого: 1 раз на чотири роки — не рідше — ґрунт на тепличних грядках треба повністю оновлювати. Якщо часові дані говорять про це, то прийшла пора заміни. Для цього доведеться заготовити новий ґрунт. Найкраще взятий з цілини, очищений від бур'янів і заправлений органікою — компостом, перегноєм, перепрілим (не менше, ніж протягом двох років) гноєм. Старий ґрунт прибирають у сміття. Не обов'язково викопувати його весь, дощенту — заміни потребує тільки верхній шар, тобто перші 15 сантиметрів.

Якщо термін заміни ще не підійшов, то найкращим способом буде глибоке перекопування з просіюванням через дрібнопористу сітку. Так, заняття трудомістке, але зате ви гарненько провітрите грядки і гарантовано позбудетеся шкідників, які знайшли у вашій теплиці притулок. По завершенні процесу можна внести органіку.

Глибоке перекопування оптимально скомбінувати з мінімальною хімічною обробкою. Найпростіший, найефективніший і при цьому екологічний спосіб — обробити перекопані гряди звичайним мідним купоросом. 50 г мідного купоросу на відро води цілком вистачить. Проливайте рясно, щоб ґрунт просочився на глибину не менше 10 сантиметрів. Деякі використовують як знезаражувальний засіб негашене вапно, але експерти не радять: воно надалі перешкоджає нормальному повітрообміну і знищує корисну мікрофлору.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *