Чому листя декабриста червоніє і як позбутися цієї проблеми

У багатьох міських квартирах і офісах є декабрист (шлюмбергера, різдвяник). Йдеться про епіфітний кактус, який щороку квітне у грудні. Рослина декоративна і невибаглива у догляді. Однак за певних умов страждає її зовнішній вигляд: червоніє листя. Але зелений колір можна повернути, інформує Ukr.Media.

Сонячні опіки

У природному середовищі існування рослина зростає у затінку, створюваному гілками дерев. Ця тропічна рослина погано реагує на яскраве сонячне світло.

Вирощуючи різдвяник вдома, слід захистити його від потрапляння прямих променів. Досвідчені квітникарі ставлять горщик з зигокактусом на східне або західне вікно, а з настанням літньої спеки переміщують на північну сторону. Інакше декоративна культура отримає опіки у вигляді плям червоного або фіолетового забарвлення. Крім того, існує ймовірність обпадання крайніх сегментів.

Надмірний полив

Декабристу шкодить перезволоження ґрунту. Поливають зигокактус регулярно, але помірно (коли верхній шар просохне).

Рекомендують зрошувати ґрунт у період спокою не частіше 1 разу на 14 днів. Протягом фази активного зростання квітки її поливають 1 раз на 7 днів. На стадії бутонізації поливи скорочують до 1 разу на 2 тижні. Після завершення квітнення — до 1 разу на 5-7 днів.

Перезволоження ґрунту загрожує загниванням кореневої системи. При цьому листяне оздоблення почне в'янути і червоніти. Необхідно відмовитися від поливу, поки ґрунт не просохне.

У критичній ситуації потрібна пересадка:

  • обережно витягують квітку з горщика;
  • звільняють коріння від грудок землі, намагаючись не пошкодити;
  • промивають його у теплій проточній воді;
  • видаляють стерильними ножицями або невеликим садовим секатором частини, які підгнили;
  • обробляють місця зрізів антисептичним засобом (зеленка або подрібнене активоване вугілля);
  • залишають просушуватися на свіжому повітрі 2-3 год;
  • у нову ємність закладають дренаж (шар перліту або дрібного гравію), зверху насипають свіжий ґрунт;
  • опускають у горщик епіфітний кактус, розправляють його коріння;
  • присипають землею.

Переохолодження

Постраждала від холоду рослина в'яне, а її листя червоніє. Перенесення декабриста у прохолодне приміщення (від +10⁰ С до +18⁰ С) рекомендоване у якості підготовки до квітнення. Період спокою також повинен протікати за умов прохолоди.

Однак температура, нижча за + 8⁰ С — згубна. Першим сигналом нездоров'я стане почервоніння листових пластин.

Переохолодження може спровокувати провітрювання кімнати або протяги.

Якщо квітка постраждала через знижену температуру повітря, її терміново заносять у тепло. Розташовувати горщик з різдвяником поруч з батареєю не можна. Різкі температурні коливання і пересушене повітря — найлютіші вороги цієї тропічної рослини.

Бажано тримати горщик за умов кімнатної температури, поставивши його на підвіконня на північному або західному вікні. Після чого буде потрібно провести обрізку зіпсованих ділянок пагонів. Потім полити і обприскати розчином препарату "Циркон".

Нестача фосфору

Фосфорне голодування виражається не лише через почервоніння, але має й інші симптоми:

  • зупинка у зростанні;
  • відсутність квітнення;
  • зниження опірності до захворювань.

Щоб уникнути ускладнень, квітникарі рекомендують підживлювати квітку у період активного зростання. З цією метою застосовні як магазинні мінеральні підгодівлі, так і органіка. Бажано їх чергувати.

Розпочинати внесення підживлення слід у другій половині жовтня. Склади необхідно вносити доти, поки різдвяник не відквітне.

Якщо почало червоніти листя, то рослину підгодовують добривом, призначеним спеціально для кактусів та інших сукулентів. У його складі обов'язково має бути фосфор. Також можна підживити квітку зольним настоєм.

Не було періоду спокою

Тропічній рослині після періоду, коли вона активно зростала (весна-літо), належить відпочивати і набиратися сил для квітнення. Восени важливо організувати грамотний догляд. У цей час зигокактус потребує менше вологи і світла, але йому необхідна прохолода зі свіжим повітрям.

Якщо не виносити його у прохолодну кімнату восени, то листя почервоніє. Також є ризик відсутності квітнення у покладений термін.

Норма

Почервоніння листя рослини можна вважати нормою навесні. Краї листя буріють під час утворення нових сегментів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *