Аристократична азалія: дещо про догляд і цілющі властивості примхливої квітки

Кажуть, що коли перший раз азалію завезли в наші краї (а сталося це в шістнадцятому столітті), вона не прижилася, загинула. Не прижилася красуня і пізніше, коли її намагалися розвести і окультурити як кімнатну рослину. І тільки в 1808 році азалія, привезена з Індії в подарунок царю, почала зростати. Тоді ж з'явилися і квітникарі-любителі, які, об'єднавшись у клуби, обмінювалися не лише насінням, а й своїм ще невеликим досвідом з розведення азалії. В результаті їх експериментів з'явилося 19 видів цієї диво-рослини, інформує Ukr.Media.

З ким уживається азалія

Сьогодні найчастіше ця квітка-аристократ приходить до нас у будинок в якості подарунка. У невмілих руках це прекрасне творіння з пишно квітучої рослини може перетворитися в чахлу рослинку з пониклими листочками. А все тому, що азалія, як і всі красуні, жахливо примхлива. Щоб догодити їй, доводиться гортати безліч книг і журналів по квітникарству, аби отримати знання та вміння по догляду за нею. Не у всіх знаходиться час і терпіння.

Якщо вірити гороскопу, азалія чудово ладнає з Рибами, Скорпіонами, Водоліями, Терезами, Козерогами і Близнюками. Повне взаєморозуміння у неї і з Тельцями. А ось Стрільцям рекомендується триматися від неї подалі. Не ладнає вона і з темпераментними Овнами.

Як доглядати за азалією

Утім, ця красуня не настільки примхлива. Правила догляду за нею досить прості. Азалія — рослина, хоч і світлолюбна, але прямі сонячні промені не для неї, і протяги вона не любить теж. Попри свою "південну зовнішність", азалія віддає перевагу холоду, тому оптимальна температура для неї не повинна перевищувати +10…15° С.

Поливати і обприскувати азалію потрібно м'якою, відстояною, а краще талою водою. Земля у жодному разі не повинна пересихати, інакше у рослини опаде листя. А ось душ наша красуня любить приймати тільки холодний. Причому навіть під час цвітіння листя необхідно постійно обприскувати кип'яченою або фільтрованою водою.

Щоб азалія і в наступному році порадувала вас своїми розкішними квітами, у відцвілої рослини потрібно обрізати всі слабкі і густі пагони минулого року, пересадити у свіжу землю, підібравши більший горщик. За два місяці до цвітіння азалію треба помістити в тепло і поливати підігрітою водою. Потім перенести на колишнє прохолодне місце. І головне — щоб ґрунт у горщику завжди був вологим.

Трохи про терміни цвітіння

Усі сорти азалій умовно діляться на групи за термінами цвітіння: що рано квітнуть — з жовтня до середини листопада, середньопізні — з середини листопада до кінця січня, пізні — з лютого по березень.

Якщо ви не полінуєтеся і зробите все правильно, то вдячна азалія порадує вас чудовими квітами, ставши справжньою окрасою вашої квартири.

Цілющі властивості азалії

Не дивуйтеся! Як і багато кімнатних рослин, азалія — чудова помічниця в лікуванні наших недуг, адже володіє величезною кількістю корисних речовин, які позитивно впливають на здоров'я.

У лікарських цілях використовують найчастіше квітки і листя. Збирають їх у другій половині дня під час цвітіння. Сушать окремо, уникаючи прямих сонячних променів, розклавши тонким шаром на папері. Періодично перемішують. А потім готують з них відвари і настоянки.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *